ГРАБОСЬК ЕОНІД ОЕКСАНДРОЧ композитор, теоретик, громадський діяч.
Іноземний член Національної академії мистецтв України (2012) , відділення музичного мистецтва
Композитор створив власну унікальну систему алгоритмічної композиції, користуючись широким спектром музично-виражальних засобів і технік століття. Твори . Грабовського стали одними з перших прикладів авангардних композицій в українській музиці. Серед характерних стильових рис композитора можна назвати незвичні комбінації інструментів та експерименти з тембровими звучаннями, застосування алеаторичних ритмів, елементів просторової нотації, полігармонічні комбінації, терпку мелодику, поліпластові контрапункти. Будучи представником авангардного напрямку української сучасної музики від 60-х років минулого століття, . Грабовський протягом багатьох років ішов до створення компютерних, електронних композицій. Творчий спадок митця – це великі полотна для симфонічного та камерного оркестрів, камерно-вокальні композиції. они часто виконуються на різних концертних майданчиках України та світу. Так під час перебування . Грабовського у США, на запрошення Українського музичного товариства (1990), відбувається ряд його концертів, серед яких найбільш прикметними стали ретроспектива творів композитора у інкольн-центрі виконавських мистецтв (1992, Нью-орк) та премєри творів написаних на замовлення ансамблю КОНТІНУУМ, – Когда на тексти . лєбникова (1987) та І буде так на вірші М. оробйова (1993). Чимало записів творів композитора потрапило в Інтернет мережі отримавши, в такий спосіб, широке коло світового слухача. Емігрувавши до США, композитор не розірвав тісного звязку з батьківщиною. Пропагуючи здобутки сучасних композиторів України, . Грабовський виступає з лекціями на теми сучасної української музики в Університеті Невади (ас егас), Джульярдській школі музики (Нью-орк), на Українських вільних курсах літнього університету (Гантер, Нью-орк), в Університеті Стетсон (Діенд, лорида), Університеті Іллінойсу (Урбана-Чампейн), Бард-коледжі красного мистецтва (Нью-орк), Колумбійському та Оклахомському університетах (Стіллуотер і Еда). Компакт-диск із його композиціями випустила компанія ecodings (oe ote/amia, 2002). ін є автором Чотирьох українських пісень для мішаного хору та симфонічного оркестру (1959, друга редакція – 2010), чотирьох Гомеоморфій (І, ІІ, ІІІ для одного та двох фортепіано, 1968–1969, І для великого симфонічного оркестру, 1970), мелодрами Море для читця, мішаного хору та великого симфонічного оркестру на тексти французького поета Сен-он Перса (1964–1970), симфонії-легенди ечір на вана Купал (1976), симфонічної поеми орзель памяті Б. ятошинського (1992) та багатьох інших симфонічних, хорових, камерних (інструментальних та інструментально- вокальних) творів.
1935 – народився 28 січня в Києві.
1951–1956 – навчався у Київському університеті ім.Т.Г.Шевченка.
1956 – екстерном складає вступні іспити на композиторський факультет Київської консерваторії і стає студентом класу композиції .М.Ревуцького. 1956 – переходить до класу Б.М. Лятошинського.
1959 – закінчує консерваторію з відзнакою.
1958-1962 – продовжує навчання в аспірантурі під керівництвом Б.М. Лятошинського.
1963 – 1966 та 1968–1981 – на творчій роботі.
1966–1968 – старший викладач кафедри теорії такомпозиції Київської консерваторії ім.П.І.Чайковського.
1981 – співробітник журналу “Советская музка” (м.Москва).
лареат мистецької ремії ім. Лятошинськоо (1993)П очесний роесор Львівської національної мзичної академії ім…Лисенка (2010)