Бедрі Байкам

БАЙКАМ БЕДРІ (Туреччина) – широковідомий в Україні, Європі та світі художник та актор.  Живе у Стамбулі й активно реалізує свій дивовижний потенціал у галузі образотворчого мистецтва та кіномистецтва.

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2018).

Перші творчі спроби Бедрі Байкам розпочав ще у дворічному віці, а кількома роками пізніше з великим успіхом пройшли його персональні виставки в багатьох містах Європи та світу: у Берні, Женеві, Нью-Йорку, Вашингтоні, Лондоні, Римі, Мюнхені, Стокгольмі та інших містах. То був дебют художника, як міжнародного «Wunderkind» у 1963-1972 роках. Виставки стали лише початком резонансного й плідного творчого шляху Бедрі Байкама як художника і актора: у нього відбулося близько 100 одноосібних шоу та значна кількість групових шоу за його участю. Він автор понад 20 книжок: публіцистичних, біографічних, художніх і книжок про мистецтво.

Бедрі Байкам займає активну громадську позицію – в складних соціально-політичних умовах розвитку сучасної Туреччини відстоює право людини на вільний розвиток і демократію, а його книги зорієнтовані на розвиток суспільно-політичної свідомості читача. Є автором широковідомого роману “Кістка”, що порушує одвічні питання сенсу буття, смерті, державності (опублікований у грудні 2000 року турецькою мовою і 2005 року – англійською). В романі передбачено трагічні події 11 вересня у США.

Бедрі Байкам є одним із лідерів руху “Новий експресіонізм”, який, крім політично-громадянської спрямованості, орієнтований на широке використання фото і медіа в мистецьких експозиціях. Президент Асоціації пластичних мистецтв Туреччини (UPSD).

Митець є членом Асоціації пам’яті Ататюрка, одним із засновників Міжнародної асоціації художників турецького національного комітету, засновником «Патріотичного народного руху». Активна громадська позиція митця була підтримана партійною асамблеєю “Республіканська народна партія” (соціал-демократична партія), і в жовтні 2003 року Байкам був кандидатом на пост президента країни від цієї партії на Генеральному конгресі в м. Анкара, Туреччина. Донині очолює патріотичний рух.

Бедрі Байкам представляв свої твори у відомих галереях А.Берберга і Бродвейській галереї. Художні роботи та інсталяції митця є унікальним явищем сучасного мистецтва: шанувальників його творчості й мистецтвознавців захоплюють пошуки гармонії форми і матерії, використання сучасних візуальних технік і електронних технологій, вміння унікального поєднання традиційного й новітнього в мистецтві.

1957 – народився у м. Анкара, Туреччина.

1975-1980 – навчався в університеті Сорбонна в Парижі, де отримав ступінь МВА. У той самий час вивчав драму в L`Actоrat.

1980-1987 – проживав у Каліфорнії, де вивчав живопис та кіномистецтво у Каліфорнійському коледжі мистецтв і ремесел (ССАС) в Окленді США.

З 1987 – проживає у Стамбулі.

2003 – кандидат у президенти Туреччини від Турецької соціал-демократичної партії.

2006 – заснував Piamid Sanat («Піраміда» центр сучасного мистецтва») у Стамбулі.

2015 – обраний резидентом Міжнародної асоціації мистецтва ЮНЕСКО.

Новини
Facebook
Twitter
YouTube
Pinterest
Instagram