1 жовтня в Національній академії мистецтв України відбулось відкриття виставки відомого сучасного закарпатського художника Аттіли Коприви. Виставка, що вперше презентує творчий доробок митця в столиці, має символічну назву «Квінтесенція». «Бути художником, – вважає митець – це перебувати в постійному пошуку відповідей на важливі запитання». Для А.Коприви це, передусім, засобами живопису відтворити радість людського буття в гармонії з природою. Митець постійно наголошує, що найбільше любить працювати на пленері. Назви творів, які представлені на виставці, свідчать про велику любов художника до свого рідного краю, до його розкішної природи: «Стоги сіна в смерековій», «Весна», «Ніч», «Зимова мозаїка», «Мозаїка літа», «Зима в Глибокому», «Квітучі дерева», «Зима в Подобовці», «У вечірніх променях»… Вони наче випромінюють красу карпатського регіону з його багатобарвною колористичною палітрою і життєдайною силою. Презентовані картини закарпатського художника Аттіли Копкриви не вичерпують увесь його доробок, однак, справді, є його квінтесенцією. Із привітальним словом на відкритті виступили Президент НАМ України А.Чебикін, віце-президент НАМ України В.Сидоренко та інші відомі діячі мистецтв, що зібрались того вечора у великій залі НАМ України. Голова Національної спілки художників України К.Чернявський підкреслив, що картини А.Коприви, як і пленерне мистецтво загалом, передають не лише природну красу, а й відкривають нам дивовижний світ душі самого автора.
За видатні творчі досягнення рішенням Президії НАМ України талановитого закарпатського митця було нагороджено великою срібною медаллю академії.
Виставка А.Коприви приурочена до 50-річного ювілею митця. Зараз він – доцент Закарпатської академії мистецтв, завідувач кафедри образотворчого мистецтва, лауреат кількох мистецьких премій, кандидат мистецтвознавства, має учнів, яким передає свої знання і досвід. Адже закарпатська живописна школа завжди вирізнялась високим мистецьким рівнем, школа, що подарувала світовому мистецтв імена Й. Бокшая, А.Ерделі та багатьох інших. Прадід і дід митця Аттіли займались керамікою і навіть свого часу мали керамічний цех. Тож, певною мірою, любов до краси, до мистецтва передались йому генетично.
Сповнений нових творчих задумів, свій ювілей Аттіла Коприва зустрічає у розквіті творчої, наукової і педагогічної діяльності. То ж побажаємо йому нових творчих злетів.
Детальніше: БУКЛЕТ Київ Аттіла;
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |