6 липня 2020 року відбувся міжнародний круглий стіл онлайн «Жива спадщина в місті», організований Регіональним центром з охорони нематеріальної культурної спадщини в країнах Південно-Східної Європи під егідою ЮНЕСКО (Софія, Болгарія) та Новим болгарським університетом спільно з Регіональним історичним музеєм у м. Русе, факультетом «Етнологія» Пловдивського університету «Паїсій Хилендарський» та Регіональним етнографічним музеєм у м. Пловдив, в якому взяли участь представники Національної академії мистецтв України.
Як зазначили організатори події, де з доповідями виступили науковці Болгарії, Великої Британії, Італії, Хорватії, Вірменії, Румунії, Кіпру та України, Конвенція ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини зосереджує увагу на культурному розмаїтті та визнає його життєво важливу цінність. Під час круглого столу обговорювалося два кола питань, пов’язаних із вивченням, охороною та промоцією живої спадщини: «Вплив, прояв і практика нематеріальної культурної спадщини в міському середовищі» та «Створення нових культурних практик, нових святкових подій та їхня інтеграція в культурну спадщину міста».
Старший науковий співробітник відділу мистецької науки і освіти апарату президії НАМ України Олександр Буценко виступив із доповіддю «Райська птаха в місті: жива культура в урбаністичному просторі». Зокрема, йшлося про традицію організації та оформлення життєвого простору, що бере початок із сивої давнини, яскраво проявилася у такому феномені, як Петриківський розпис, і зачаровує та не залишає байдужими у чарівних мозаїчних панно, що досі прикрашають численні будівлі в Києві та інших містах України. Окремий наголос було зроблено на важливості мистецької освіти, завдяки якій давня традиція набуває нового дихання.