Національна академія мистецтв України

ОЛЕНА СЕРГІЇВНА ЗІНЬКЕВИЧ – музикознавець-дослідник, учений, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaОЛЕНА СЕРГІЇВНА ЗІНЬКЕВИЧ – музикознавець-дослідник, учений, педагог.ОЛЕНА СЕРГІЇВНА ЗІНЬКЕВИЧ – музикознавець-дослідник, учений, педагог.

Сфера її наукових інтересів – теорія музики, питання методології, історичного музикознавства, глибинні закономірності музично-історичного процесу.

О. Зінькевич розробила та впровадила в навчальний процес курс «Методологія, теорія та історія музичної критики», очолює першу в Україні кафедру «Історія музичних етносів України та музичної критики». Як критик і публіцист вона постійно виступає в періодиці України, далекого та ближнього зарубіжжя, є автором статей для багатьох енциклопедій, автором і організатором міжнародних проектів і конференцій в Україні та за її межами. Виступи О. Зінькевич на світових конгресах, її публікації в Німеччині, Англії, Бельгії, Швейцарії, Росії сприяють розповсюдженню наукової інформації про національну культуру та є свідоцтвом високого рейтингу українського музикознавства.

Основні наукові праці О.Зінькевич: «Гергій Майборода» (1973), «Якби Чехов був музикантом» (1980), «Динамика обновления. Украинская симфония на современном этапе в свете диалектики традиций и новаторства» (1986), «Симфонічні гіперболи (Про музику Євгена Станковича» (2002), «Концерт и парк на крутояре… (Киев музыкальный ХІХ – начала ХХ ст.). Очерки» (2003), «Пам’ять об исчезающем времени. Страницы музыкальной летописи» (2006), «Mundus musicae. Тексты и контексты. Избранные страницы» (2007), «О настоящем, о былом размышляет Евгений Станкович в беседах с Еленой Зинькевич» (2012).

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2009)

доктор мистецтвознавства(1988)

професор (1990)

лауреат премії ім.М.В.Лисенка(2006)

 

 1940 - народилася 9 листопада у м.Свердловськ (нині Єкатеринбург,Росія)

1966 - закінчила Київську державну консерваторію ім.П.І.Чайковського

1959–1963 - викладач ДМШ №2

1963–1964 - викладач музичної десятирічки ім.М.В.Лисенка

1968-1969 - викладач Державного педінституту ім.М.Драгоманова

з 1970 - викладач, доцент, професор, завідувач кафедрою Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського

Нагороджена Золотою медаллю АМУ (2010), Подякою Кабінета Міністрів України (2003)

Посада: завідувач кафедрою Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського