Національна академія мистецтв України

ТУДОР ЗБИРНЯ - видатний молдавський живописець, генеральний директор Національного музею мистецтв Молдови, член спілки художників республіки Молдова і Румунії.

ENG    

                 www.academia.gov.uaТУДОР ЗБИРНЯ - видатний молдавський живописець, генеральний директор Національного музею мистецтв Молдови, член спілки художників республіки Молдова і Румунії.ТУДОР ЗБИРНЯ - видатний молдавський живописець, генеральний директор Національного музею мистецтв Молдови, член спілки художників республіки Молдова і Румунії.

Тудор Збирня закінчив Ясський університет мистецтв. Він є членом Спілки художників Молдови і Румунії. У його скарбничці десятки національних та міжнародних нагород, він брав участь в більш ніж 300 виставках сучасного мистецтва в країні і за кордоном. Його роботи зберігаються в музеях, державних і приватних колекціях в Румунії, Китаї, Італії, Німеччини, Туреччини, Австралії, Вірменії, Бельгії, Франції, Нідерландах, США, Ізраїлі та інших країнах. У 2009 році був удостоєний почесного звання майстра мистецтв. У 2010 році став лауреатом премії Міністерства культури за підсумками Національного конкурсу образотворчого мистецтва, протягом 14 років він очолює Національний художній музей Молдови.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2017)1955 народився у м. Ниспорени (Молдова)

1990 член Спілки художників Молдови

1996 член Спілки художників Румунії

2003 Голова відділення живопису Спілки художників Молдови/font>

Член спілки художників республіки Молдова і Румунії

Нагороди: лауреат премії Міністерства культури (2010).

Посада: генеральний директор Національного музею мистецтв Молдови.