Національна академія мистецтв України

Ю Яомін працює в галузі класичного китайського живопису та каліграфії.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЮ Яомін працює в галузі класичного китайського живопису та каліграфії.

Ю ЯОМІН – відомий китайський художник, галерист, знаний фахівець культурно-мистецьких обмінів між Китаєм та Україною.

Ю Яомін працює в галузі класичного китайського живопису та каліграфії. Йому притаманне майстерне та віртуозне володіння технікою класичного живопису на папері кольоровою тушшю. Особливістю його творів, яка вирізняє його з-поміж інших сучасних китайських художників, є неподільна єдність живопису, графіки та каліграфії – мистецтва красивого написання літер. Особливу популярність художнику принесли твори виконані у жанрі “квіти – птахи”, він дивує красою навколишнього світу – різноманіттям птахів, незламністю гір або соковитістю та свіжістю яскравих плодів. Це відображено у його творах “Аромат лине річкою”, “Налиті фрукти на дереві”, “Багаті фрукти”, “Гора Махан”, “Пташина пісня під час Весняного Фестивалю”, “Квітка квітне на холодному вітрі”, а також серія каліграфії. Його роботи перебувають у колекціях Франції, України, Сінгапура, Японії та інших країн.

Митець є щирим ентузіастом у пошуках шляхів зближення культур двох народів, з великою прихильністю ставиться до Української культури.

Завдяки організаційним здібностям Ю Яоміна у 2006 році, в Китаї було створено творчу базу НАОМА “Зелена хвиля”, яку він очолив як президент. З часом, у 2008 році, ним створена галерея “Зелена хвиля”, метою якої є культурно-мистецька співпраця між нашими країнами. Завдяки цьому упродовж 2008–2015 рр. було здійснено цілу низку мистецьких акцій та пересувних виставок живопису провідних українських художників в містах Їсін, Усі, Куньмін, Гуанчжоу, Чанчжоу, Янчжоу.

Ю Яомін презентував Український олійний живопис на 18 та 19-й Гуанчжоуській міжнародній виставці мистецтва (місто Гуанчжоу, Міжнародний центр конвенцій Байюнь).

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2016)

 

 1963 – народився 23 липня у м. Усі. Закінчив Нанкінський педагогічний університет за спеціальністю “китайська мова та писемність”. Після закінчення навчання до 1998 року працював, як директор відділу зв’язків з міжнародних питань у “China Huajing Microelectronics Co.”

1998 – заснував низку приватних компаній з риболовецького обладнання, нової енергетики, виробів з глини.

2006 – створив Творчу базу НАОМА в Китаї “Зелена хвиля” і став її президентом.

2008 – заснував галерею “Зелена хвиля” і став її художнім керівником.

У 2008 році за видатний внесок у зміцнення україно-китайських мистецьких зв’язків та популяризацію українського образотворчого мистецтва за кордоном отримав нагороду Сінгапурсько-Китайської асоціації дружби в рамках 15-ї виставки культури, мистецтва і туризму “Весняне місто, сповнене любов'ю до Китаю”.

Нагороджений медаллю НАОМА “За особливі заслуги” (2013).