Національна академія мистецтв України

В'ЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ ВОЄВОДІН — музикант, диригент, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaВ'ЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ ВОЄВОДІН — музикант, диригент, педагог.

В'ЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ ВОЄВОДІН — музикант, диригент, педагог. Увійшов до історії вітчизняної музичної культури як один із лідерів у галузі народно-інструментального мистецтва в Україні.

За роки роботи у музичних навчальних закладах Львова і Донецька підготував понад 160 фахівців з вищою музичною освітою, з-поміж яких понад двадцять стали лауреатами міжнародних і всеукраїнських конкурсів, докторами та кандидатами наук, професорами, доцентами. Його учні працюють у багатьох країнах світу.

Як диригент оркестру народних інструментів Донецької академії провадив активну виконавську роботу. Під його керівництвом колектив став лауреатом Першої премії Всеукраїнського огляду-конкурсу. В. Воєводін був фундатором міжнародного конкурсу молодих вокалістів «Солов’їний ярмарок» ім. А.Б. Солов’яненка (2000), який проводиться на батьківщині видатного співака у м. Донецьку.

З ініціативи Луганського коледжу культури і мистецтв Міністерство культури і мистецтв України в 2000 р. започаткувало Всеукраїнський конкурс виконавців на народних інструментах ім. династії Воєводіних за їхні значні заслуги перед Українською державою у розвитку національного музичного мистецтва.

Як ректор Донецької державної музичної академії ім. С.С. Прокоф’єва докладав немало зусиль для піднесення її наукового потенціалу й іміджу, наслідком чого стало відкриття двох факультетів-філій в Ужгороді та Сімферополі, а також акредитування навчального закладу за найвищим IV рівнем.

Перу В. Воєводіна належить низка науково-методичних праць, серед яких – книга «Посібник для диригента студентського оркестру народних інструментів» (2003). Митець створив понад 400 партитур для оркестру народних інструментів, які продовжують концертне життя в оркестрах України.

 

1938-2009

Член-кореспондент Академії мистецтв України (2001)

народний артист України (2000)

професор (1991)

лауреат Міжнародного конкурсу VІ Всесвітнього фестивалю молоді і студентів (1957)

лауреат премії ім.С.С. Прокоф'єва (1993)1938 — народився 13 листопада у м.Дебальцеве Донецької обл.

1961 — закінчив Київську державну консерваторію ім.П.І.Чайковського.

1961—1971 — старший викладач, доцент Львівської державної консерваторії ім.М.В.Лисенка.

1971—1997 — доцент, професор Донецького державного музично-педагогічного інституту (нині Донецька державна музична академія ім.С.С.Прокоф'єва).

З 1997 — ректор Донецької державної музичної академії ім.С.С.Прокоф'єва.

2009 - помер 1 липня.

Член Національної всеукраїнської музичної спілки.

Дійсний член Петровської академії наук і мистецтв (Санкт-Петербург, Росія).

Нагороджений: медаллю «За доблесну працю» (1970), Золотою медаллю АМУ (2008).