Національна академія мистецтв України

ОЛЕГ  АНАТОЛІЙОВИЧ  ВЕКЛЕНКО – художник-дизайнер, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaОЛЕГ  АНАТОЛІЙОВИЧ  ВЕКЛЕНКО – художник-дизайнер, педагог.

ОЛЕГ АНАТОЛІЙОВИЧ ВЕКЛЕНКО – художник-дизайнер, педагог.

Поєднуючи педагогічну практику з активною творчою діяльністю, Олег Векленко досяг значних успіхів у мистецтві плаката, графічному дизайні, книжковій та станковій графіці. Одним із перших значних досягнень молодого художника була серія театральних плакатів для вистав Харківського державного академічного театру опери і балету ім.М.Лисенка (1982–1985). Творчість О.Векленка 80-х років становила ядро такого яскравого феномену в плакатному мистецтві України, як «Харківський театральний плакат».

У 1991 році на відзначення 5-ї річниці Чорнобильської катастрофи О.Векленком започаткована Міжнародна трієнале екологічного плаката і графіки «4-й Блок», яка відразу стала визначної подією в царині графічного дизайну на пострадянському просторі й привернула увагу світової мистецької громадськості. Він – талановитий дизайнер-графік широкого діапазону. Віртуозно володіючи різноманітними графічними техніками та комп’ютерними технологіями, активно працює в графічному дизайні, постійно бере участь у багатьох вітчизняних та міжнародних виставках. Серед реалізованих дизайнерських проектів – розробка графічного стилю «Всеукраїнського трієнале мистецтв» (Київ, 1998), дизайн ювілейного альбому-каталогу до 60-річчя Харківської організації НСХУ «Мистецькі шляхи Харківщини» (1998), дизайн альбому харківських живописців «Ідеальний пейзаж» (2005), розробка графічного стилю видань Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України (2007) та ін. О.Векленко став організатором виставки плакатів Асоціації дизайнерів-графіків «4-й Блок» «Україна. Голодомор. 1932–33», яка успішно експонувалась у виставковому залі Президії Національної академії мистецтв України 2008 року, виконав серію плакатів (24 плакати) «Чорнобиль в моєму серці», серію екологічних плакатів Асоціації «4-й Блок» (2012–2013).

О.Векленко має значну кількість публікацій у професійних виданнях. Широко застосовуються в навчальному процесі написані ним методичні посібники для спеціалізації «Графічний дизайн».

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2017)

заслужений діяч мистецтв України (1986)

професор (1993)

член Національної спілки художників України (1983)

лауреат муніципальної премії імені Василя Єрмілова (2006)

лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів дизайну

 

 1950 - народився 17 серпня у селищі Бурея, Амурської області (Росія).

1972 - закінчив Харківський художньо-промисловий інститут (нині Харківська державна академія дизайну і мистецтв) за спеціальністю "промислове мистецтво".

З 1977 викладач, старший викладач, доцент (1990) кафедри графічного дизайну Харківського художньо-промислового інституту (нині – Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

1997 – 1989 - викладач, старший викладач кафедри ПГ Харківського художньо–промислового інституту.

1993 - професор Харківського художньо-промислового інституту (нині – Харківська державна академія дизайну і мистецтв).

2000–2003 - завідувач кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

з 2004 по цей час - професор кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

з 1991 - президент Міжнародної триєнале екологічного плаката і графіки "4-й Блок".

2009 - обраний членом-кореспондентом Національної академії мистецтв України.

Член Національної спілки художників України.

Нагороджений Золотою медаллю АМУ (2006).

Посада: професор кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв.