Національна академія мистецтв України

ЛЕОНІД СЕМЕНОВИЧ ТАРАБАРИНОВ — актор театру і кіно, у творчому доробку якого понад 200 ролей, зіграних у театрі і понад 20 — у кіно.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЛЕОНІД СЕМЕНОВИЧ ТАРАБАРИНОВ — актор театру і кіно.ЛЕОНІД СЕМЕНОВИЧ ТАРАБАРИНОВ — актор театру і кіно, у творчому доробку якого понад 200 ролей, зіграних у театрі і понад 20 — у кіно.

Беззмінно, з 1955 року, працював у Харківському державному академічному українському драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка.

Найзначніші образи, створені автором, увійшли до скарбниці українського сценічного мистецтва: Остап («Тарас Бульба» за М. Гоголем), Михайло («Суєта» І. Карпенка-Карого), Ярема («Гайдамаки» за Т. Шевченком), Дон Жуан («Камінний господар» Лесі Українки), Іван («Безталанна» І. Карпенка-Карого), Шпак («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Аврам («Патетична соната» М. Куліша), Федір Протасов («Живий труп» Л. Толстого), Тев’є («П’ять діамантів» за Шолом-Алейхемом), Лір («Король Лір» В. Шекспіра), Микола Задорожний («Украдене щастя» І. Франка), Фірс («Вишневий сад» А. Чехова).

Видатні майстри кіномистецтва вважали за честь запросити Л.Тарабаринова на провідні ролі у своїх фільмах. Незабутні образи створив у фільмах О.Довженка, Ю.Солнцевої, Т.Левчука, М.Мащенка.

У творчості актора органічно поєднувалися глибокий психологізм, витончений пластичний малюнок образів.

Л.Тарабаринов гідно репрезентував вітчизняний театр на гастролях Харківського театру в Сербії, Хорватії, Польщі, Словенії, Австрії, Росії, Румунії, Німеччині, Фінляндії.

З 1968 року викладав у Харківському інституті мистецтв (нині Харківський державний університет мистецтв ім.І.П.Котляревського). Багато його учнів-акторів прикрашають сцени українських театрів.

 

1928-2008

Член-кореспондент Академії мистецтв України (2006)

народний артист УРСР (1968)

народний артист СРСР (1972)

професор (1989)

лауреат премії Національної спілки театральних діячів України «Тріумф»

 

 1928 — народився 8 листопада у смт. Шалишне Глухівського району Сумської області.

1955 — закінчив акторське відділення Харківського інституту театрального мистецтва за спеціальністю «Актор українського театру».

З 1955 - актор Харківського державного академічного українського драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка.

З 1968 — викладач, з 1989 року — професор кафедри акторської майстерності Харківського інституту мистецтв (нині Харківський державний університет мистецтв ім.І.П.Котляревського).

Член Національної спілки театральних діячів України.

Член Національної спілки театральних діячів України.

2008 - помер 6 січня.

Нагороджений: орденами Трудового Червоного Прапора (1986), «Знак Пошани» (1971), Почесною грамотою Верховної Ради УРСР (1978), Почесною грамотою Верховної Ради БРСР (1976).

Почесний громадянин м.Харкова.