Національна академія мистецтв України

 АНТОН (АНАТОЛІЙ) ПАВЛОВИЧ СОЛОМУХА (Франція) – художник монументального мистецтва, фотохудожник.

ENG    

                 www.academia.gov.ua АНТОН (АНАТОЛІЙ) ПАВЛОВИЧ СОЛОМУХА (Франція) – художник монументального мистецтва, фотохудожник.АНТОН (АНАТОЛІЙ) ПАВЛОВИЧ СОЛОМУХА (Франція) – художник сучасного мистецтва, фотохудожник.

Успішну художню кар’єру розпочав у Франції. Експонував свої твори в кращих галереях Франції, країн Європи та США. Активно і цілеспрямовано працював як фотохудожник. Остання велика серія його фоторобіт “Червоний капелюшок у Луврі” з успіхом експонувалась у Києві (2008 р.). Для фотополотен, які являють собою авторські фантазії на теми знаменитих картин Караваджо, Рубенса, Мане та Пуссена, Антоном Соломухою зроблено більше 120 000 знімків, на яких зафіксовані біля 200 моделей.

Панорамна зйомка уявляється як величезний екран поетичного читання, що допомагає осмислити творчість, яку митець намагався трансформувати.Антон Соломуха активно сприяв розбудові культурно-мистецьких зв’язків між Україною та Францією.

Учасник вибраних та персональних виставок у Франції, Бельгії, Німеччині, США, Україні, Туреччині, Швейцарії, Узбекистані та ін.

У 1988 році в Салоні де Монруж (Франція) відзначений спеціальним призом журі – Золотою медаллю.

 

1945 - 2015

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2009)

лауреат премії "Золота Європа.
Приз Європейського Союзу Мистецтв за творчу та мистецьку діяльність" (2013)

 

 1945 – народився 02 листопада в м. Києві.

1979 – закінчив Київський державний художній інститут за спеціальністю “художник монументального мистецтва” по майстерні академіка Академії мистецтв СРСР Т.Н. Яблонської.

З 1979 – мешкав та творчо працюв в м. Парижі (Франція).

2015 - помер 21 жовтня.