Національна академія мистецтв України

МИРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ СКОРИК — композитор, науковець, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaМИРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ СКОРИК — композитор, науковець, педагог. МИРОСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ СКОРИК — композитор, науковець, педагог.

Працює у різних музичних жанрах. За роки творчої діяльності відчутно збагатив національну музичну культуру створенням талановитих симфонічних і камерних творів, музики до кінофільмів, театральних і телевистав, романсів і хорів, більшість з яких увійшли до золотого фонду національної художньої культури.

У музиці М. Скорика органічно поєднуються яскравий національний колорит із сучасною музичною технікою.

Його твори увійшли до концертного репертуару українських і зарубіжних виконавців та мистецьких колективів багатьох країн світу. У творчому доробку майстра – «Гуцульський триптих», «Карпатський концерт», фортепіанні та скрипкові концерти, сім Партит, численні фортепіанні композиції тощо.

Музичні композиції М.Скорика до кінофільмів, зокрема до фільму С.Параджанова «Тіні забутих предків», поповнили скарбницю вітчизняного кінематографа.

Композитор повернув до театрального репертуару перлини оперної музики – «На русалчин Великдень» М. Леонтовича, «Купало» А. Вахнянина, «Роксоляна» Д. Січинського. Серед останніх творів маестро – опера «Мойсей», вокально-симфонічна поема «Гамалія», «Псалми» на вірші Т.Г. Шевченка, балети «Каприcи» (за Н. Паганіні) та «Перехрестя». М. Скорик часто виступає виконавцем власних творів як диригент і піаніст. Він є ініціатором і співзасновником міжнародних музичних фестивалів: «Музика українського зарубіжжя», «Дні американської та української музики у м. Львові», «Пам’яті жертв Голодомору», «Контрасти», «Київ Музик Фест».

Серед останніх творів маестро — опера «Мойсей», вокально-симфонічна поема «Гамалія», «Псалми» на вірші Т.Г. Шевченка.

М. Скорик часто виступає виконавцем власних творів як диригент і піаніст. Він є ініціатором і співзасновником міжнародних музичних фестивалів: «Музика українського зарубіжжя», «Дні американської та української музики у м. Львові», «Пам'яті жертв Голодомору», «Контрасти», «Київ Музик Фест».

Науково-дослідницькі музикознавчі праці М. Скорика («Ладова система С.С. Прокоф’єва», «Структура та виражальна природа акордики в музиці ХХ століття») присвячені проблемам сучасної музичної гармонії. Він виховав цілу плеяду українських композиторів, серед яких – Є. Станкович, І. Карабиць, В. Зубицький, В. Степурко, Г. Гаврилець та ін. Активно займається педагогічною діяльністю – професор композиції Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка та завідувач кафедри української музики і народної творчості Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. В даний час обіймає посаду художнього керівника Національного академічного театру опери та балету України ім. Т.Г. Шевченка

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2009)

Герой України (2008)

народний артист України (1988)

професор (1985)

кандидат мистецтвознавства (1967)

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1987)1938 — народився 13 липня у м. Львові.

1960 — закінчив Львівську консерваторію за спеціальністю музикознавець, композитор.

З 1988 — професор Київської та Львівської консерваторій (нині – Музичні академії).

З 2011 року – художній керівник Національного академічного театру опери та балету імені Т. Г. Шевченка.

Секретар Національної спілки композиторів України (з 1968 року). Голова правління Львівської організації Національної спілки композиторів України (з 1984 року).

Нагороджений: : орденами «Держави» (2008), «За заслуги» I (2010), ІІ (2006) і ІІІ (1998) ступенів, Відзнакою Президента України ювілейною медаллю "20 років незалежності України" (2011), Золотою медаллю АМУ (2008).

Посада: художній керівник Національного академічного театру опери та балету імені Т. Г. Шевченка.