Національна академія мистецтв України

СИНИТАР АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ - художник, член Спілки Канадських Мистців і Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, член Національної спілки художників України)

ENG    

                 www.academia.gov.uaСИНИТАР АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ - художник, член Спілки Канадських Мистців і Української Спілки Образотворчих Мистців Канади, член Національної спілки художників УкраїниСИНИТАР АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ - художник, член Спілки Канадських Мистців (1993) і Української Спілки Образотворчих Мистців Канади (1991), член Національної спілки художників України (1984). Працює в галузі живопису і графіки, використовуючи в своїх картинах сюжети українського традиційного побуту.

Синитар Андрій навчався у Київському Державному Художньому Інституті. Його викладачами були М. Стороженко і В. Чеканюк. Учасник Українських і Міжнародних виставок, конкурсів та аукціонів з 1972 року. Приймав участь у численних групових виставках в Україні, Росії, Канаді та США, де був відзначений винагородами. Має 15 персональних виставок в Україні і Канаді. Його твори знаходяться в Національному художньому музеї України (Київ), в Міністерстві культури України, в Національній спілці художників України, музеях, галереях та приватних колекціях України, Франції, Італії, Росії, Німеччини, Фінляндії, Швеції, Канади і США.

Твори Андрія Синитара наповнені великою любов’ю до рідної землі – України. Їхня тематика – з’єднання природи і людини, сучасність зв’язана з минулим, піснями, звичаями, казками і легендами. Художник часто проводить персональні виставки з метою ознайомлення з українським мистецтвом людей з англомовного середовища.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2017)1951 народився 3-го січня на Закарпатті

1973–1978 студент Київського державного художнього інституту. Викладачі – В. Чеканюк, М. Стороженко.

1972 початок виставкової діяльності

1984 член Спілки художників України

1991 член Української спілки образотворчих мистецтв Канади

1993 член Спілки канадських мистців

Член Національної спілки художників України (1984), член Української спілки образотворчих мистецтв Канади (1991), член Спілки канадських мистців (1993).