Національна академія мистецтв України

ВІТАЛІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ ШОСТЯ — художник-графік, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaВІТАЛІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ ШОСТЯ — художник-графік, педагог. ВІТАЛІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ ШОСТЯ — художник-графік, педагог.

Працює в галузі плаката та графічного дизайну. Високий професіонал, автор концепції нового українського плаката, організатор різноманітних творчих проектів. Активний учасник всеукраїнських та найавторитетніших міжнародних виставок, багаторазовий лауреат вітчизняних та міжнародних конкурсів плаката. Особливе місце у творчому доробку художника займають плакати, присвячені темі національного відродження. Його персональні виставки проходили в багатьох містах України, а також у Німеччині та Польщі. Плідну творчу роботу митець успішно поєднує з викладацькою. Твори В. Шості зберігаються в музеях та приватних колекціях як в Україні, так і за її межами.

Мистецький смак, композиційна ясність з усіма її реально вивіреними компонентами, ємність, глибина і влучність метафори, символу, розкуте володіння шрифтом – усі ці та багато інших складових у його творчій палітрі певним чином відлунюються в практиці українського плаката.

Особливу увагу в творчості В. Шостя приділяє проблемам національного відродження, рідної мови, екології, історії, культури, є автором концептуальних ідей і реалізатором новітніх мистецьких проектів у галузі графічного дизайну.

Автор публікацій з питань розвитку плакатного мистецтва і дизайну. Багаторазовий переможець вітчизняних та міжнародних конкурсів плаката.

Основні твори: плакати – «Хай щастить!» (1978), «Не забудемо, не пробачимо!» (1984), «Прочитайте знову тую славу…», «О, якби у мене був духовний меч!», «Даруй словам святую силу…» (1988), «Прозріте, люди, день настав!», «Де ж слава ваша? На словах!» (1989), «Ожиємо, брати, ожиєм!», «Вклонімося пам’яті жертв людомору 1933 року» (1990), «Рідний край – то царство німоти» (1993), «Poster» (2000), «Молодий дизайн» (2001), «Маестро та учні» (2003); плакати до персональних виставок у Києві, Вроцлаві, Харкові (2004); «Трієнале текстилю», «Разом», «Полінокуляр» (2007), «Homage a Shigeo Fukuda», «У майстерні – до майстерності» (2009); кіноплакати – «Дударики» (1980), «Закляття долини змій», «Зона», «Політ птаха» (1988), «Біла кістка», «Інтердівча» (1989); графічні цикли – «Графітація» (2000–2005), «Енциклопедія світла» (2002–2009).

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтвУкраїни (2001)

народний художник України (2008)

заслужений діяч мистецтв України (1992)

професор (1993)

лауреат Республіканської премії ім.В.Касіяна (1990)

 

 1942 — народився 22 квітня у м.Ак-Булак Оренбурзької обл. (Росія).

1970 — закінчив Київський державний художній інститут за спеціальністю «Графіка».

З 1970 - викладає в Київському державному художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури).

З 2004 - завідувач кафедри дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Член Національної спілки художників України.

Нагороджений: орденом «Знак Пошани» (1986), Золотою медаллю АМУ (2002).

Посада: завідувач кафедри дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.