Національна академія мистецтв України.

ЛЕСЬ (ОЛЕКСАНДР) ОЛЕКСАНДРОВИЧ СЕРДЮК — актор театру і кіно, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЛЕСЬ (ОЛЕКСАНДР) ОЛЕКСАНДРОВИЧ СЕРДЮК — актор театру і кіно, педагог.ЛЕСЬ (ОЛЕКСАНДР) ОЛЕКСАНДРОВИЧ СЕРДЮК — актор театру і кіно, педагог.

Актор широкого діапазону, легкої вдачі. Образи, створені майстром, позначені точністю соціального аналізу, багатовимірні, правдиві.

За час роботи на Національній кіностудії художніх фільмів ім. О. Довженка зіграв понад 100 ролей, з них – 80 головних. Його кращі роботи – це вияв високої акторської майстерності, професіоналізму. За створення образу дворушника Вільготи у фільмі «Солом’яні дзвони» О. Сердюку на XXVI Міжнародному фестивалі у Карлових Варах (Чехословаччина) було вручено приз за кращу чоловічу роль.

Образ одного з братів Соколюків у фільмі «Вавилон XX» (1979, режисер – І. Миколайчук) доводить, що перед нами – винахідливий актор-професіонал, а образ Святослава у фільмі «Легенда про княгиню Ольгу» (1982, режисер – Ю. Іллєнко) ще переконливіше підтверджує його авторитет як чародія перевтілення. Акторський талант Леся Сердюка базувався на органічному існуванні в заданих обставинах – його персонажі, як історичні постаті, так і наші сучасники, завжди приваблювали природністю. Досить згадати створені ним харизматичні образи в історичних костюмованих фільмах «Молитва за гетьмана Мазепу» (2001, режисер – Ю. Іллєнко), «Тарас Бульба» (2009, режисер – В. Бортко) тощо.

Знімався Лесь Сердюк у таких режисерів, як В. Довгань, Г. Кохан, С. Шахбазян. Творча співдружність Леся Сердюка з відомими майстрами екрана, насамперед з І. Миколайчуком, Л. Осикою, Ю. Іллєнком, стала для актора плідною і щасливою. Це засвідчують численні нагороди, присуджені художнім фільмам на вітчизняних і міжнародних фестивалях та конкурсах, де в головних ролях знімався Л. Сердюк. Л. Сердюк був затребуваний в російському кінематографі, а також у театрі, де С. Маслобойщиков хотів задіяти його у виставі «Буря» за Шекспіром. Не судилося…

Як педагог Лесь Сердюк активно займався вихованням творчої молоді.

 

1940 - 2010

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (1997)

народний артист України (1995)

доцент (2003)

 

 1940 — народився 14 жовтня у м.Харкові.

1961 — закінчив Харківський державний театральний інститут.

1961—1964 - актор Харківського драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка.

1964—1966 - актор Ризького молодіжного театру.

1966—1970 - актор Київського академічного театру російської драми ім.Лесі Українки.

1970—2000 - актор Національної кіностудії художніх фільмів ім.О.Довженка, актор театру кіноактора.

З 2000 - доцент кафедри телережисури Київського державного інституту театрального мистецтва (нині Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім.І.К.Карпенка-Карого); працював на посаді професора Київського державного університету культури і мистецтв.

2010 - помер 26 травня.

Член Національної спілки кінематографістів України.

Нагороджений: Грамотою Верховної Ради України (2004), почесною відзнакою Київського міського голови «Знак пошани» (2005).