Національна академія мистецтв України

ТРАДЗІХОВСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ  - видатний український хірург, заслужений художник України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор медичних наук, професор, академік Української академії наук.

ENG    

                 www.academia.gov.uaРАДЗІХОВСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ  - видатний український хірург, заслужений художник України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор медичних наук, професор, академік Української академії наук.РАДЗІХОВСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ПАВЛОВИЧ - видатний український хірург, заслужений художник України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор медичних наук, професор, академік Української академії наук. Автор та співавтор більше ніж 420 наукових праць.

Визначна наукова та лікувальна праця А.П. Радзіховського знайшла широке визнання. Ним створена школа сучасної хірургії, підготовлені три покоління хірургів в Україні та поза її межами. Під його керівництвом захищено 18 кандидатських та 5 докторських дисертацій.

В особі А.П. Радзіховського медичне покликання поєдналося з яскравим художнім хистом. Цей рідкісний симбіоз талантів призвів до становлення його як видатного наукового медичного графіка. Його ілюстрації в науковій роботі «Атлас операций на органах пищеварения» мають велику цінність для науки, нагороджені в Лейпцизі та Російській федерації. Атлас нагороджений як краща книга року і є настільною багатьох хірургів України.

За плодовиту багаторічну працю в галузі охорони здоров’я, науки, педагогіки, культури та мистецтва А.П. Радзіховський відзначений орденами “За заслуги” II, III ступеня, Почесною грамотою Президії ВР України.

 

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2017)

Заслужений художник України (1993)

Заслужений діяч науки і техніки України (1986)

Академік Української академії наук (1992)

Член Національної спілки художників України (1988)

Доктор медичних наук (1986)

Професор (1992)

Заслужений художник України (1993)1942 - народився 20 лютого у м. Тальне Київської обл.

1970 - закінчив навчання у Київському медичному інституті

1979 - кандидат медичних наук

1986 - доктор медичних наук/font>

1986 - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

З 1989 - завідувач кафедри хірургії та опікової хвороби НМАПО ім. П.Л. Шупика

1992 - професор з фаху «Хірургія»

Нагороджений: орден “За заслуги” , ІІІ, II ступеня (2005), Почесна грамота Президії ВР України (2005), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1986), номінант премії «Людина року» (1999, 2000), орден святого Князя Володимира ІІІ, ІІ, І ступеня (2002), лауреат міжнародних літературно-мистецьких премій "Визнання", "Золотий Орфей", "Дружба", конкурсу ім. В.Вінниченка, золоті медалі ім. Є.О.Патона, ім. В.М.Глушкова, ім.М.Ломоносова, ім.Г.С.Сковороди.