Національна академія мистецтв України

ІГОР МИХАЙЛОВИЧ ПИЛАТЮК – музикант-скрипаль, диригент, педагог, науковець.

ENG    

                 www.academia.gov.uaІГОР МИХАЙЛОВИЧ ПИЛАТЮК – музикант-скрипаль, диригент, педагог, науковець.ІГОР МИХАЙЛОВИЧ ПИЛАТЮК – скрипаль, диригент, педагог, науковець.

Як виконавець здобув широке визнання не лише в Україні, але й за її межами, паралельно здійснивши велику кількість записів на радіо та телебаченні. Висока професійна майстерність музиканта схвально оцінюється українською та зарубіжною пресою.

Географія його концертної діяльність є широка. Серед яскравих виступів – звіт Львівської області у Національному палаці мистецтв «Україна» (Київ), концерт до 10-річчя Незалежності України (серпень, 2001), звітний концерт Національній філармонії України (березень, 2003) та ін. З великим успіхом відбулися концерти з кантат українських композиторів на поезію Т.Г. Шевченка (березень–травень 2004). Своєю оригінальністю вражає його проект «П’ять скрипкових концертів М. Скорика».

І. Пилатюк засновник Івано-Франківського камерного оркестру, художнім керівником якого був впродовж 15 років. Як диригент часто виступає з різними творчими колективами Львова (камерний оркестр «Академія», заслужена капела України «Трембіта», симфонічний оркестр оперної студії ЛНМА ім. М. Лисенка, камерний оркестр «Перпетуум мобіле»). З Львівським камерним оркестром вперше виконав твори В. Витвицького, представив концерти Й.С. Баха та кантату М.В. Лисенка «Б’ють пороги» (хор та оркестр оперної студії).

Важливе місце у житті майстра займає педагогічна діяльність. І. Пилатюк успішно впроваджує нові концепції щодо підготовки скрипалів, постійно залучаючи своїх учнів та студентів до концертної діяльності. Він підготував понад 30 лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Як ректор І. Пилатюк доклав багато зусиль до реорганізації Вищого державного музичного інституту ім. М.В. Лисенка у Львівську національну музичну академію ім. М.В. Лисенка. За цей період в Академії створені нові творчі колективи, відкрита кафедра музичної україністики та медієвістики, розпочата, вперше в Україні, підготовка регентів. З його ініціативи була створена спеціалізована рада по захисту кандидатських дисертацій, зріс науковий ценз професорсько-викладацького складу, видано ряд підручників, науково-педагогічних посібників, монографій та збірників наукових статей. І. Пилатюк активно сприяє налагодженню і зміцненню міжнародних творчих контактів. На базі академії проводяться міжнародні та всеукраїнські наукові конференції та конкурси.

І. Пилатюк – фундатор всеукраїнських конкурсів вокалістів (ім. Т. Юськіва), піаністів, скрипалів – підтримує та розвиває саме українських молодих, талановитих музикантів та співаків. За його підтримки та безпосередньої участі проводяться Міжнародні конкурси ім. М.В. Лисенка (Київ), ім. Д. Біди (Львів).

Вагомими є й наукові його досягнення: виданий навчальний посібник «Репертуар для студентських камерних оркестрів», десятки наукових статей, понад 40 оркестрових перекладів, оркестровок для камерного оркестру тощо. Він постійний дописувач цілого ряду періодичних видань, частий гість на радіо та телебаченні. І. Пилатюк є постійним членом журі національних та міжнародних конкурсів.

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2017)

народний артист України (1998)

професор (2001)

 

 1954 - народився 16 червня у м. Бучачі Тернопільської області

1978 - закінчив Львівську державну консерваторію ім. М.В. Лисенка

1973–1978 - викладач Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського

1978–1996 - керівник камерного оркестру Івано-Франківської філармонії

1996 - викладач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано.

1992–1994 - старший викладач Вищого музичного інституту ім. М.В. Лисенка

1991–1992, 1994–1999 - старший викладач Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського

1999 - ректор Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка

2001 - професор Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка

2005 - кандидат мистецтвознавства

2009 - обраний членом-кореспондентом Національної академії мистецтв України

Нагороджений: орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня (2009), „За заслуги" ІІІ ступеня (2004), премією ім. С. Людкевича (2008)

Посада: ректор Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка