Національна академія мистецтв України

КШИШТОФ ЄВГЕНІУС ПЕНДЕРЕЦЬКИЙ – всесвітньовідомий польський композитор, диригент, відомий громадський діяч та педагог. Виховувався в родині з українськими, польськими та вірменськими коріннями.

ENG    

                 www.academia.gov.uaКШИШТОФ ЄВГЕНІУС ПЕНДЕРЕЦЬКИЙ – всесвітньовідомий польський композитор, диригент, відомий громадський діяч та педагог. Виховувався в родині з українськими, польськими та вірменськими коріннями.КШИШТОФ ЄВГЕНІУС ПЕНДЕРЕЦЬКИЙ – всесвітньовідомий польський композитор, диригент, відомий громадський діяч та педагог. Виховувався в родині з українськими, польськими та вірменськими коріннями.

Навчався композиції в Краківській консерваторії у класі А.Малярського. Виграв численні музичні конкурси у Польщі і за кордоном.

Отримав: Нагороду Гердера (1977), нагороду Онеггера (1978), приз конкурсу ім. Сібеліуса (1983), премію Лоренцо Магніфіко (1985), приз фундації Карла Вольфа (1987), нагороду «Греммі» за запис Другого концерту для віолончелі (1988), Музичну нагороду Грейвмейєра (1992), Приз Міжнародної музичної ради ЮНЕСКО (1993), наступну нагороду «Греммі» за запис Другого концерту для віолончелі (1999), приз для найкращого композитора сучасності в Мідем Классік у Каннах (2000), третю нагороду «Греммі» за «Credo», нагороду принца Астурії (2001).

Кшиштоф Пендерецький є почесним доктором багатьох університетів, у тому числі у Рочестері, Бордо, Белграді, Мадриді, Познані, Варшаві, Буенос-Айресі, Глазго, Кракові, Люцерні, Лойвені, Вашингтоні.

Він є почесним членом Королівської музичної академії у Лондоні, Національної академії Святої Цецілії у Римі, Королівської музичної академії у Стокгольмі, Академії мистецтв у Берліні, Національної академії мистецтв у Буенос-Айресі, Міжнародної академії філософії та мистецтва у Берні, Національної академії наук, літератури і мистецтва у Бордо, Королівської Ірландської музичної академії у Дубліні, Американської академії мистецтв і літератури.

Отримав численні відзнаки в Польщі і за кордоном. У 2004 році Кшиштоф Пендерецький був нагороджений Імператорською премією, нагородою Японського Імператора, яку прийнято вважати Нобелівською премією у мистецтві. У 2004 році він став Почесним громадянином Буенос-Айреса. У 2005 році нагороджений Президентом Польщі орденом Білого Орла.

Кшиштоф Пендерецький є почесним доктором українських музичних академій — у Києві (3 1999 року) та Львові (з 2015 року). Кшиштоф Пендерецький є лідером музичного авангарду. Серед його творів: чотири опери, сім симфоній, численні оркестрові та камерно-інструментальні твори, композиції духовної тематики: “Пасії за Лукою”, ораторія Dies Irae, “Польский Реквієм”, дві Утрені, “Сім брам Єрусалиму”, Credo.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2019)

лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів

почесний доктор багатьох університетів: м.м. Рочестер, Бордо, Белград, Мадрид, Познань, Варшава, Буенос-Айрес, Глазго, Краків, Люцерн, Вашингтон тощо.

 

 1933 – народився 23 листопада в м.Дембиця.

1958 – закінчив Краківську консерваторію по класу композиції у А.Малявського

1983 – отримав приз конкурсу ім.Я.Сібеліуса

1988 – отримав нагороду «Греммі» за запис Другого концерту для віолончелі

1993 – Приз Міжнародної музичної ради ЮНЕСКО

1999 – отримав другу нагороду «Греммі» за запис Другого концерту для віолончелі

2000 – отримав приз для найкращого композитора сучасності в Мідем Классік у Каннах

2001 – отримав третю нагороду «Греммі» за «Credo», нагороду принца Астурії

1999 – почесний доктор Національної музичної академії України імені П.Чайковського

2015 – почесний доктор Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка

2018 – Диригував «Credo» в Національній філармонії України (30 вересня) в рамках ХХІХ міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест – 2018»