Національна академія мистецтв України

ПЕТРО ФАДІЙОВИЧ ПАНЧУК – актор театру та кіно, режисер.

ENG    

                 www.academia.gov.uaПЕТРО ФАДІЙОВИЧ ПАНЧУК – актор театру та кіно, режисер.

ПЕТРО ФАДІЙОВИЧ ПАНЧУК – актор театру та кіно, режисер.

Один із провідних майстрів сцени Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, яскрава творча особистість віддана мистецтву театру, з індивідуальним баченням та сценічним відтворенням світу, його подій, фактів, конфліктів, перипетій. Діяльність П.Панчука у театрі, кіно, на радіо користується великим успіхом у глядачів та слухачів.

Його театральні ролі останнього періоду, зокрема у виставах «Ідіот», «Брати Карамазови», «Мартин Боруля», «Кайдашева сім’я», «Наталка Полтавка», «Кавказьке крейдяне коло» дістали високу оцінку як фахівців, так і прихильників театрального мистецтва. Особливою сторінкою у творчості актора є робота над створенням образу Тараса Шевченка у виставі «Божественна самотність».

Помітними також є втілені П.Панчуком кіноперсонажі у фільмах «Повернення», «Бойня», «Схід-Захід», «СМЕРШ», «Відлига», «Страчені світанки».

Як режисер П.Панчук здійснив постановку вистави «Дредноути» за Є.Гришковцем (Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка, Театр у фойє).

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2013)

народний артист України (2015)

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2015)

 

 1957- народився 7 березня в с.Лобачівка.

1984 - закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого (нині Національний університет театру, кіно та телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого).

З 1984 дотепер – актор Національного академічного драматичного театру ім.І.Франка.

Нагороджений: ювілейною медаллю «Двадцять років незалежності України» (2011), почесною грамотою Міністерства культури і туризму України «За вагомий особистий внесок у створенні духовних цінностей та високу професійну майстерність», двома відзнаками «За досягнення в розвитку культури і мистецтв», Міжнародною літературною премією ім.М.Гоголя «Тріумф» за створення численних записів аудіокниг української класики, лауреат премії Кабінету Міністрів України в номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва», лауреат театральної премії «Київська пектораль» 2002 та 2005 років.

Посада: актор Національного академічного драматичного театру ім.І.Франка.