Національна академія мистецтв України

ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ОМЕЛЬЧЕНКО — державний та громадський діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ОМЕЛЬЧЕНКО — державний та громадський діяч. ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ ОМЕЛЬЧЕНКО — державний та громадський діяч.

Був Київським міським головою, обирався народним депутатом України.

З його ім'ям пов'язана відбудова святинь українського народу: Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів, спорудження пам'ятників М. Грушевському та воїнам-афганцям. За його активної підтримки було проведено реконструкцію церкви Богородиці Пирогощі на Контрактовій площі, церкви Різдва Христового на Поштовій площі у Києві; собору святого Володимира в Херсонесі, козацького храму в Берестечку. За його ініціативи започатковано зведення Театру на Подолі, лялькового театру в парку Хрещатий. Проведена реконструкція вулиці Хрещатик, Севастопольської площі, шляхопроводу Караваєві Дачі, Подільського мостового переходу, будинку Городецького на Банковій вулиці.

Як член Ради з питань збереження національної культурної спадщини О.Омельченко доклав багато зусиль до реконструкції та ремонту музею мистецтв імені Варвари та Богдана Ханенків (колишнього музею західного та східного мистецтва), музеїв Івана Гончара та О.С. Пушкіна.

Митці України мали постійну підтримку міського голови у вирішенні багатьох питань культурно-мистецького життя столиці, відродження її як духовного центру слов'янства і колиски національної культури.

Як громадський діяч був членом координаційних рад: з питань державної служби при Президентові України, з питань внутрішньої політики, з питань місцевого самоврядування, Наглядової ради Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна — дітям». Був головою Української партії «Єдність» і президентом Асоціації міст України.

 

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2002)

Герой України (2001)

кандидат технічних наук (1989)

заслужений будівельник України

лауреат премії ім. І.Огієнка (2000)

 

 1938  —  народився 9 серпня в с. Зозів   Липовецького р-ну Вінницької обл.

1959  —  закінчив Київський будівельний  технікум.

1974 —  закінчив Київський інженерно. будівельний інститут.

1989 —   захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Технічні науки».

1990—1992 заступник голови Київміськвиконкому.

1992—1994 генеральний директор державного підприємства «Київреконструкція».

1994—1996 заступник голови, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації.

1996—1999 Голова Київської міськдержадміністрації.

1999—2006 Київський міський голова.

Нагороджений: орденами — Держави (2001), князя Ярослава Мудрого III (2006), ІV (1999) і V (1998) ступенів, «За заслуги» ІІІ ступеня (1996), Трудового Червоного Прапора (1986), «Знак Пошани» (1982).