Національна академія мистецтв України

ЛЕОНІД МИХАЙЛОВИЧ НОВОХАТЬКО - культуролог, історик мистецтвознавець, талановитий педагог та громадський діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЛЕОНІД МИХАЙЛОВИЧ НОВОХАТЬКО - культуролог, історик мистецтвознавець, талановитий педагог та громадський діяч.ЛЕОНІД МИХАЙЛОВИЧ НОВОХАТЬКО - культуролог, історик мистецтвознавець, талановитий педагог та громадський діяч.

Науковий доробок Л.М. Новохатька, за визнанням фахівців багатьох галузей наукового знання - естетиків, культурологів, мистецтвознавців є вагомою складовою розвитку вітчизняної наукової думки. Це стає особливо помітним у світлі його наукових розробок з питань особливостей української культури, збереження національної ідентичності, порівняння особливостей вітчизняної культури з культурно-мистецьким доробком інших країн світу.

Основні наукові праці: монографії "Українська культура у Європейському контексті"; "Соціально-економічний та культурний розвиток України (20-30-ті роки XX ст.)"; "Німці і німецька культура в Україні"; "Євреї та єврейська культура в Україні "; "Пам'ятки російської історії і культури в Україні" та інші.

Більшість публікацій Л.М. Новохатька вийшли в світ як українською, так і іноземними мовами, зокрема німецькою, англійською, італійською, що здійснює вельми важливий вплив на гармонійну інтеграцію наукового й творчого доробку вітчизняної культурологічної думки у світовий інформаційний простір.

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2013)

доктор історичних наук зі спеціальності "Історія України" (1999)

заслужений діяч науки і техніки України (2004)

професор (2007)

 

 1954 —народився 11 січня в c. Вечірки, Пирятинського р-ну, Полтавської обл.

1975 - закінчив історичний факультет Полтавського педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка, отримавши диплом вчителя історії та суспільствознавства.

1979 - вступив до аспірантури Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, де впродовж 8 років працював на посадах асистента, доцента.

1993 - завідувач сектору зв’язків з громадськими об’єднаннями, заступником начальника Головного управління інформації та зв’язків з пресою і громадськістю у Кабінеті Міністрів України

1994 – Голова Служби з питань гуманітарної політики в Адміністрації Президента України.

1996-2005 - заступник, пізніше – перший заступник Міністра культури і мистецтв України

2005-2007 - завідувач кафедри Київського національного університету культури і мистецтв

2010 - заступник голови Київської міської державної адміністрації

2013-2014 - Міністр культури України

Нагороджений: орденом "За заслуги" ІІ (2014) і ІІІ ступенів (2010)