Національна академія мистецтв України

Галина Олександрівна Неледва - художник-живописець.

ENG    

                 www.academia.gov.uaГалина Олександрівна Неледва - художник-живописець.

ГАЛИНА ОЛЕКСАНДРІВНА НЕЛЕДВА – художник-живописець, одна з яскравих творчих особистостей у сучасному образотворчому мистецтві України. Роботам художниці останніх двадцяти років творчості притаманні метафоричність, напружений колорит та вкрай складна і активна фактура. Коло її професійних преференцій дуже широке: практично вона успішно працювала в усіх жанрах живопису.

У 1960-х – 1970-х роках її головним стилістичним напрямком був неокласицизм: картини «Майстри», «В історичному музеї», «Портрет Віктора Рижих», «Мої друзі», серії пейзажів та натюрмортів.

З середини 1970-х років Г. Неледва переходить до більш експресивного живопису, побудованого на насиченій колористиці, що принесло їй успіх і визнання: серії портретів та натюрмортів, картини «Увечері», «Спокійне небо».

Наприкінці 1980-х років художниця працює в напрямку «есхатологічного реалізму». Основні твори цього періоду: «Діва Марія», триптих «Із світу долішнього у світ горішній», «Ностальгія» та інші.

Висока професійна культура та духовна насиченість творів Г. Неледви принесли художниці визнання колег та широкого загалу шанувальників образотворчості, про що свідчать численні відгуки у пресі. Її творча діяльність є яскравим прикладом самовідданого служіння мистецтву, українському народу.

 

1938 - 2017

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2013)

Заслужений художник України

 

 1938 - народилася 3 січня в м.Дніпропетровську

1957–1957 - закінчила Київську середню художню школу ім.Т.Г.Шевченка.

1958 - навчалася у Київському державному художньому інституті

2017 - померла 11 вересня

Член Національної спілки художників України