Національна академія мистецтв України

ОКСАНА СТАНІСЛАВІВНА МУСІЄНКО — кінознавець, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaОКСАНА СТАНІСЛАВІВНА МУСІЄНКО — кінознавець, педагог.

ОКСАНА СТАНІСЛАВІВНА МУСІЄНКО — кінознавець, педагог.

У її науково-творчому доробку понад 70 публікацій, навчальних посібників, навчальних програм та сценаріїв.

. Вона досліджує широке коло кінознавчих проблем пов’язаних як з українським кіно, так і з зарубіжним кіномистецтвом. Активно працює як кінокритик, виступає на шпальтах вітчизняних і зарубіжних періодичних видань.

О.С.Мусієнко бере активну участь у роботі Національної спілки кінематографістів України, не раз обиралася до її керівних органів. У колі її творчих інтересів перебуває й телебачення, де вона створила численні портрети як вітчизняних, так і зарубіжних митців.

Педагог з багаторічним стажем, вона приділяє велику увагу підготовці творчих кадрів для національного кіно і телебачення, постійно бере участь у науково-теоретичних та науково-практичних всеукраїнських і міжнародних конференціях з питань історії й теорії мистецтва екрана.

Основні наукові праці: «Образ захисника Вітчизни на екрані» (1975), «Гуманізм і антигуманізм у сучасному мистецтві Заходу» (1978), «У лабіринті ілюзій» (1987), «Тарковський і філософія буття» (1995), «Світло далеких зірок» (1995, у співавторстві), «Нова хвиля у французькому кінематографі: джерела, теоретичний грунт, майстри» (1995), навчальний посібник), «Кіно і міфи тоталітарного суспільства» (1996), «До проблеми українського історичного фільму» (1999), «Новаторські течії у французькій кінематографії (друга половина ХХ ст.)» (2005), «Українське кіно: тексти і контекст» (2009).

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2001)

кандидат мистецтвознавства (1973)

професор (2005)

заслужений діяч мистецтв України (1998)

 

 1938 — народилася 27 травня у м. Києві.

1960 — закінчила Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Філософія, історія».

1962—1967 - викладач основ естетичного виховання в ПТУ №15.

1967—1970 - закінчила аспірантуру при Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнології ім.М.Т.Рильського АН України.

З 1971 - викладає в Київському державному інституті театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка-Карого (нині Київський національний університет театру, кіно і телебачення).

Член Національної спілки кінематографістів України.

Нагороджена: Золотою медаллюь АМУ (2008), орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2004).

Посада: професор кафедри кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.К.Карпенка-Карого.