Національна академія мистецтв України

ПАВЛО ІВАНОВИЧ МУРАВСЬКИЙ — диригент, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaПАВЛО ІВАНОВИЧ МУРАВСЬКИЙ — диригент, педагог.ПАВЛО ІВАНОВИЧ МУРАВСЬКИЙ — диригент, педагог.

Понад півстоліття працював на ниві хорового мистецтва України, відстоюючи і розвиваючи традиції, глибоко національну суть українського хорового мистецтва.

Очолював провідні хорові капели України «Трембіту» і «Думку». Під його керуванням ці колективи як еталони хорового мистецтва істотно вплинули на розвиток співочої культури України.

До 100-річчя від дня народження М. Леонтовича П. Муравський з хором консерваторії записав комплект платівок творів композитора: «Щедрик», «Ой посеред двору», «Піють півні», «Пряха», «Котилася зірка», «Ой піду я лугом», «Козака несуть», «Ой з-за гори кам'яної», «Ішов козак через ліс» та ін.

Як художній керівник-диригент студентського хору Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського П. Муравський багато років прилучав до співочої культури молодь. Студентський хор академії під його керуванням здобув визнання в світі. В його репертуарі — твори класики та зразки українського хорового мистецтва.

П. Муравський був відомий як неперевершений майстер хорової справи, зберігач і продовжувач національних традицій у хоровому мистецтві, педагог, творець хорової школи у хоровому мистецтві України. Підготував значну кількість вихованців, котрі успішно працюють у різних колективах України та країнах зарубіжжя.

П. Муравський був одним із найобдарованіших диригентів ХХ сторіччя. Значним внеском у духовну скарбницю українського народу стали зроблені ним записи шедеврів хорової музики геніальних українських композиторів А. Веделя, М. Березовського, Л.Бортнянського, а за радіозапис творів М.Леонтовича П. Муравський удостоєний Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

 

1914 - 2014

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2004)

Герой України (2009)

народний артист України (1960)

професор (1971)

лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (1979)

 

 1914 — народився 17 липня у с. Дмитрашківка, тепер Піщанського р-ну Вінницької обл.

1941 — закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського.

1941—1945 учасник Другої світової війни.

1946—1948 головний диригент капели «Думка», м. Київ.

1948—1964 головний диригент хорової капели «Трембіта», м. Львів.

З 1971 викладав у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського.

2014 - помер 6 жовтня.

Член Національної всеукраїнської музичної спілки.

Нагороджений: орденами Держави (2009), «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, Червоного Прапора, Золотою медаллю АМУ (1999), іншими орденами і медалями.