Національна академія мистецтв України

ЗОЛТАН ФЕДОРОВИЧ МИЧКА – відомий закарпатський художник, народний художник України, лауреат Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й.Бокшая та А.Ерделі

ENG    

                 www.academia.gov.uaЗОЛТАН ФЕДОРОВИЧ МИЧКА – відомий закарпатський художник, народний художник України, лауреат Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й.Бокшая та А.Ерделі

ЗОЛТАН ФЕДОРОВИЧ МИЧКА – відомий закарпатський художник, народний художник України, лауреат Закарпатської обласної премії в галузі образотворчого мистецтва ім. Й.Бокшая та А.Ерделі.

З.Мичка – прекрасний художник-живописець, організатор та учасник багатьох живописних пленерів на Закарпатті. Пленеризм Золтана Мички – бездонне джерело його натхнення та уяви. Його картини сформовані простором, в якому кожен знаходить свою істину.

З.Мичка – майстер конструктивного нефігуративного живопису. У багатьох композиціях, Мичка вибудовував архітектонічну модель образності, основною домінантою якої є засади протилежностей. Художник також полюбляв монохроматичної побудови живопису, коли пошуки форми, композиції зводяться до використання колірних партій. Митець часто використовував алегорично-метафоричний вислів, уживав асоціативну символіку, знаковість. Нефігуративний живопис Мички перейнятий великою малярською культурою, що включає сміливі зіставлення площин у просторі полотна, динамічні акорди певних барв на тлі суцільного тла.

З.Ф. Мичка був постійним учасником міських, обласних виставок із 1973 р.; всеукраїнських – з 1977 р.; міжнародних – з 1985 р. Учасник 130 європейських міжнародних пленерів та симпозіумів в 28-и країнах світу. Твори З. Мички зберігаються в музеях і колекціях як в Україні, так і за її межами.

 

1949 - 2017

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2015)

народний художник України (2006)

лауреат обласної Премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (1999)

 

 1949 – народився 24 серпня в м. Мукачево, Закарпатської області.

1972 – закінчив відділення художників-оформлювачів Одеського обласного будинку народної творчості.

1984 – член Національної спілки художників України.

2017 – помер 19 березня.