Національна академія мистецтв України

Володимир Юхимович Мельниченко – діяч сучасної української культури, історик, архівіст, публіцист.

ENG    

                 www.academia.gov.ua



Володимир Юхимович Мельниченко – діяч сучасної української культури, історик, архівіст, публіцист.

ВОЛОДИМИР ЮХИМОВИЧ МЕЛЬНИЧЕНКО – діяч сучасної української культури, історик, архівіст, публіцист. Є невтомним пропагандистом сучасного українознавства в Москві, автором понад 60 книг з історичної, політичної і мистецтвознавчої проблематики, декількох сотень наукових і публіцистичних статей.

За роки праці у Росії В. Мельниченко видав близько 20 монографій, активно долучається до наукового життя російської столиці, створив інститут українських досліджень при Культурному центрі України на громадських засадах, з 2001 року очолює Культурний центр України в Москві. Під його орудою центр здобув статус Національного у 2010 році. Як керманич центру здійснює масштабний проект «Тарас Шевченко» в рамках якого проводить щорічний Всеросійський конкурс на краще читання поетичних творів Великого Кобзаря серед школярів та студентів, спільно з Інститутом літератури підготував унікальну збірку вибраних творів поета. Популяризуючи творчість видатного українця в Росії та країнах СНД В. Мельниченко проводить творчі зустрічі з багаточисельними гостями Українського центру.

Завдяки В. Мельниченку Культурний центр України в Москві став визначним осередком української культури, який активно та успішно пропагує здобутки всіх галузей українського сучасного мистецтва, плекає духовні та мистецькі цінності нашого народу, зміцнює міждержавні зв’язки та здійснює величезну просвітницьку діяльність в ім’я України.

Основні монографії В. Мельниченка: «Україна на Арбаті, 9», «Прапор України на Арбаті», «Михайло Грушевський: Я оснувався в Москві, Арбат 55», «Майстер», «Страсті за творчістю», «Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті», «Арбат очима українця», «Тарас Шевченко: «Моє перебування в Москві»», «Шевченківська Москва. Авторська енциклопедія-хроноскоп», «Тарас Шевченко: «Мій великий друг Щепкін», «Тарас Шевченко в Москві», «Українська душа Москви (Михайло Максимович, Михайло Щепкін, Осип Бодянський, Микола Гоголь)», «Українські наголоси московських храмів», «Гоголівська Москва. Авторська енциклопедія-хроноскоп», «Богдан Ступка», «Богдан Ступка. Біографія», «Богдан Ступка: обличчям до історії» та інші.

 

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2013)

заслужений діяч науки і техніки України (2004)

доктор історичних наук (1988)

член-кореспондент НАПНУ (2003)

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2009)

 

 



1946 – народився 20 лютого в м.Хашурі Грузинської РСР.

1949 – родина повернулась на Батьківщину, в с.Медвин Богуславського району Київської області.

1968 – закінчив історичний факультет Київського державного університету ім.Т.Шевченка

1971 – закінчив аспірантуру Київського державного університету ім.Т.Шевченка.

1972 – захистив кандидатську дисертацію.

1988 – захистив докторську дисертацію.

1991-1994 – директор Центрального музею В.І.Леніна.

2001 дотепер – генеральний директор Національного культурного центру України в Москві.

Посада: генеральний директор Національного культурного центру України в Москві.