Національна академія мистецтв України

ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ МАЖУГА — актор театру і кіно, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ МАЖУГА — актор театру і кіно, педагог.ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ МАЖУГА — актор театру і кіно, педагог.

Понад півстоліття працює провідним актором Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки. Найбільш відомі його творчі роботи: в театрі — Серьогін, Родіон Миколайович («Іркутська історія», «Старомодна комедія» О.Арбузова), Аким («Влада темряви» Л.Толстого), Карналь («Межа спокою» П.Загребельного), Фамусов («Лихо від розуму» О.Грибоєдова), Городничий («Ревізор» М.Гоголя); у кіно — Санько («Народжена революцією»), Максим Петров («За все у відповіді»), Іван Никифорович («Миргород та його мешканці») та ін.

Ю.Мажуга володіє рідкісним даром трагікомічності.

Завдяки блискуче зіграним роботам у кіно та участі у гастрольних показах театральних вистав у різних країнах світу він здобув визнання як актор європейського масштабу. Сценічна привабливість у поєднанні з витонченою, глибокою психологічною розробкою образу, відмінна професійна майстерність, широкий діапазон засобів акторської виразності, гостра характерність, ліричність сприяли успіхові актора у створенні сценічних образів, які увійшли до кращих сторінок вітчизняного театрального мистецтва новітньої доби.

Талановитий театральний педагог, Ю.Мажуга за багато років викладацької діяльності виховав плеяду акторів, які успішно працюють у театрах України та за її межами.

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2002)

народний артист України (1971)

народний артист СРСР (1981)

професор (1985)

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1983)

театральної премії «Київська пектораль» (2000)

 

 1931 — народився 13 квітня у м. Києві.

1953 — закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого.

З 1953 - актор Київського (нині Національного) академічного театру російської драми ім.Лесі Українки.

З 1966 - викладає в Київському інституті театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого.

1997—2002 - член-кореспондент АМУ.

Член Національної спілки театральних діячів України та Національної спілки кінематографістів України.

Нагороджений: орденами «За заслуги» ІІ (2001) і ІІІ (1999) ступенів, Жовтневої революції (1976), Трудового Червоного Прапора (1986), «Знак Пошани» (1960), Золотою медаллю АМУ (2011), медаллю «За трудову відзнаку», Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР (1991).

Посада: професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого, актор Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.