Національна академія мистецтв України

МАКАРЕНКО ВОЛОДИМИР  – художник монументального та станкового живопису, графік.

ENG    

                 www.academia.gov.uaМАКАРЕНКО ВОЛОДИМИР  – художник монументального та станкового живопису, графік. МАКАРЕНКО ВОЛОДИМИР – художник монументального та станкового живопису, графік.

Навчався в Дніпропетровському художньому училищі, яке закінчив у 1963 році та Вищій школі монументального мистецтва ім. В. Мухіної в Ленінграді (Росія), де по завершенні навчання в 1969 році отримав диплом художника монументального мистецтва. Цього ж року став членом неформальної організації художників-нонконформістів, відомої як «Петербурзька група». В 1976 році пройшла перша персональна виставка творів В. Макаренка в Парижі. З переїздом у 1981 році на постійне проживання до Франції художник активно експонує свої твори в Парижі, Торонто, Вінніпезі, Стокгольмі, Чикаго, Нью-Йорку, Вашингтоні, Дортмунді, Бремені, Тулузі, Ліді та Баден-Бадені.

Творчість В. Макаренка отримала міжнародне визнання, оскільки він майстерно володіє різними технічними засобами образотворчого мистецтва, створивши свій неповторний стиль, який сам автор називає “метафізичним синтетизмом”.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2009)

 

 1943 – народився в селі Ново-Пушкарівка Дніпропетровської області.

1969 – закінчив Ленінградське вище худодньо-промислове училище ім. В.І.Мухіної (Російська Федерація) за спеціальністю “художник монументального живопису”.

1981 – живе і працює в Парижі (Франція).

Нагороджений: Срібною медаллю міста Париж за мистецький доробок(1987).