Національна академія мистецтв України

ЛУК'ЯНЕЦЬ ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА - оперна співачка (лірико-колоратурне сопрано), педагог, громадський діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЛУК'ЯНЕЦЬ ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА - оперна співачка (лірико-колоратурне сопрано), педагог, громадський діяч.

Вікторія Лук’янець – оперна співачка (лірико-колоратурне сопрано), педагог, громадський діяч.

Музичну освіту розпочала у ранньому віці з уроків гри на фортепіано. У 1990 році, в Токіо та Відні, вона стала лауреатом другої премії Міжнародного конкурсу вокалістів (Tokyo International Vocalists Competition) Концертної асоціації «Музику народові» (The Min-On Concert Association) та лауреатом першої премії Міжнародного конкурсу В.-А. Моцарта (International «Mozart Competition» in Vienna). В 1991 р. вона виборола першу премію Міжнародного конкурсу Марії Каллас в Афінах. Після цього, відбулися її перші виступи на оперних сценах Італії, Франції, Португалії, Японії та Греції.

У 1993 році В. Лук’янець після дебютного виступу у Віденській державній опері в опері В.-А. Моцарта «Чарівна флейта» (роль Цариці ночі) стала улюбленицею віденської публіки. На цій сцені вона виконувала партії Джільди (Ріголетто), Віолетти (Травіата), Оскара (Бал-маскарад), Адіни (Любовний напій), Ельвіри (Пуритани), Розіни (Севільський цирульник), Лючії (Лючія ді Ламмермур), Офелії (Гамлет), Олімпії (Казки Гофмана).

У 1995 В. Лук’янець стає лауреатом фестивалю у Зальцбурзі та дебютувала в італійському театрі Ла Скала де виступила з світовими тенорами – П. Домінго, Х. Каррерасом та Л. Паваротті. Також співачка тріумфувала на головних оперних сценах світу а саме, Метрополітен-опера (Нью-Йорк), Ла Скала (Мілані), Королівський театр Ковент-Гарден (Лондон), Опера Бастилія (Париж), Баварська державна опера (Мюнхені), Гамбурзька державна опера, Німецька державна опера (Берлін), Старий театр (нім. Aalto-Musiktheater Essen, Ессен), Женевський великий театр, Королівська опера Валлонії (Льєж).

Серед останніх виступів можна відзначити її феноменальний спів у «Кантаті» В.-А. Моцарта у Віденському музичному товаристві в Wiener Musikverein, у партії Розаури в опері «Хитра вдова» Вольфа-Феррарі (оперний театр Ніцци), партії Берти в опері «Пророк» Джакомо Мейєрбера і партії Віолетти в «Травіаті» Дж. Верді (Буенос-Айрес).

У репертуарі співачки є твори українських композиторів: М. Лисенка, К. Стеценка, Я. Степового, Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, М. Скорика, Л. Колодуба, Л. Ященка, В. Сільвестрова, Ю. Іщенка, Л. Дичко. Також на концертах В. Лук’янець поруч з оперними аріями почесне місце займають українські народні пісні, які вона виконує під акомпанемент симфонічних та народних оркестрів.

Відомий італійський режисер Франко Дзефіреллі назвав її ім’я серед імен «трьох великих Травіат» – Марія Каллас, Тереза Стратас і Вікторія Лук’янець, а її бельканто порівнюють із голосами примадонн минулого сторіччя Амеліти Галлі-Курчі та Аделіни Патті. У репертуарі видатної співачки більше 50-ти провідних партій сімома мовами, а гастрольний графік складено на роки наперед.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2017)

народна артистка України (2001)

лауреат міжнародних конкурсів ім. М. Глінки (Баку, 1987, ІІ премія), «Мін Он» (Токіо, 1990, ІІ премія), ім. В.-А. Моцарта (Відень, 1990, І премія), ім. М. Каллас (Афіни, 1991, І премія).

 

 1966 – народилася 20 листопада в Києві.

1988 – стажування в І.Архипової (Москва).

1989 – закінчила Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського.

1989 – початок професійної кар’єри в Національному академічному театрі опери і балету ім.Тараса Шевченка.

1991–1994 – солістка Національної опери України (Київ.

1994–2000 – солістка Віденьської опери (Австрія).

1995– лауреатка фестивалю у м.Зальцбурґ (Австрія) та дебют у «Ла Скала» (Мілан) де виступила з світовими зірками оперного мистецтва П.Домінґо, Х.Каррерасом, Л.Паваротті, а також з М.Кабальє.

Від 2000-х рр. до тепер – викладач академічного вокалу Віденьської консерваторії (Австрія).

Нагороджена: орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2009).