Національна академія мистецтв України

ОЛЬГА АНДРІЇВНА ЛАГУТЕНКО – мистецтвознавець, автор наукових досліджень, фундаментальних монографічних видань з питань українського мистецтва та художньої культури.

ENG    

                 www.academia.gov.uaОЛЬГА АНДРІЇВНА ЛАГУТЕНКО – мистецтвознавець, автор наукових досліджень, фундаментальних монографічних видань з питань українського мистецтва та художньої культури.ОЛЬГА АНДРІЇВНА ЛАГУТЕНКО – мистецтвознавець, автор наукових досліджень, фундаментальних монографічних видань з питань українського мистецтва та художньої культури.

По закінченню Київського державного художнього інституту працювала над створенням нового музею архітектурної кераміки у Державному архітектурно-літературному заповіднику «Софійський музей». Переїхавши у 1987 році до Одеси, працювала в ОДЛМ у відділі літератури 1920-1930-х рр., вела викладацьку роботу в ОДХУ ім.М.Б.Грекова.

У 1998 році О.А.Лагутенко на запрошення заповідника «Софія Київська» очолила музей архітектурної кераміки, а згодом обіймала посаду заступника Генерального директора з наукової роботи НХМУ, очолювала кафедру графічного дизайну КНУКіМ (за сумісництвом).

Перелік наукових праць О.А.Лагутенко нараховує близько 100 позицій. Їй належать такі монографічні дослідження: «Українська книжкова обкладинка першої третини ХХ ст.» (2005), «Українська графіка першої третини ХХ ст.» (2006), «Петро Бевза. Живопис» (2011), «Феномен творчості Андрія Чебикіна» (2016).

О.А.Лагутенко постійно бере участь у міжнародних наукових конференціях та художніх проектах, виступає куратором та співкуратором виставок, мистецьких проектів. Її дослідження представляють найкращі досягнення українського мистецтва та мистецтвознавчої науки минулого і сьогодення.

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017)

доктор мистецтвознавства (2008)

професор (2010)

заслужений діяч мистецтв України (2013)

 

 1961 – народилася 2 травня у м.Чебаркуль Челябінської обл.

1985 – закінчила Київський державний художній інститут.

2002-2004 рр. – обіймала посаду заступника Генерального директора з наукової роботи НХМУ.

2009-2015 рр. – очолювала кафедру графічного дизайну КНУКіМ (за сумісництвом).

З 2014 року – Голова експертної ради з культури, мистецтва, туризму при Акредитаційній комісії України з ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів І-ІV рівня.

2017 – обрана членом-кореспондентом Національної академії мистецтв України.

Член Національної спілки художників України.

Член Експертної ради Благодійного фонду «Культура України і світ».

Віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Ліга культури».

Посада: професор кафедри історії та теорії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури