Національна академія мистецтв України

КУЧІРКА МИХАЙЛО ДМИТРОВИЧ – заслужений працівник промисловості України, директор ПрАТ «Ганза», член правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, меценат та благодійник.

ENG    

                 www.academia.gov.uaКУЧІРКА МИХАЙЛО ДМИТРОВИЧ – заслужений працівник промисловості України, директор ПрАТ «Ганза», член правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, меценат та благодійник.КУЧІРКА МИХАЙЛО ДМИТРОВИЧ – заслужений працівник промисловості України, директор ПрАТ «Ганза», член правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, меценат та благодійник.

Протягом багатьох років Михайло Кучірка сприяв забезпеченню ефективної діяльності Національного художнього музею України, його розвитку шляхом започаткування благодійних проектів та програм. Основним напрямом є допомога у здійсненні мистецьких проектів, видавничій діяльності, поповненні колекції та реставрації музейних творів.

Упродовж своєї діяльності фонд сприяння розвитку Національного художнього музею України підтримав понад 50 проектів та акцій. За кошти фонду видавався мистецький журнал «Музейний провулок», проводилися конференції з питань образотворчого мистецтва та музейної діяльності, семінари з основ сучасного музейного менеджменту та освітніх програм, відбувалося оснащення фондосховищ НХМУ сучасним обладнанням, покращувалось технічне забезпечення роботи відділів Музею.

Завдяки особистій підтримці Михайла Кучірки побачили світ такі знакові для українського мистецтва видання як «Національний художній музей України», «Український портрет XVI – XVIII століть», «Імпресіонізм і Україна». Визначною подією у презентації українського мистецтва за кордоном, до організації якої доклав зусиль Михайло Кучірка, стала виставка «Український модернізм», що відбулась у Міжнародному культурному центрі у Чикаго та в Українському музеї у Нью-Йорку (США).

За підтримки Михайла Кучірки у 2016 році було видано альбом, присвячений творам видатних українських митців – членів Національної академії мистецтв України.

 

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2018)

 

 1963 - народився 24 січня в с. Назаренкове Городенківського району Івано-Франківської області

1986 - закінчив Київський політехнічний інститут.

2005 - закінчив Міжнародний інститут менеджменту, спеціальність МВА.

З 1986 - інженер-технолог на Київському заводі автоматики ім. Петровського

З 1992 - заступник директора з зовнішньоекономічних зв'язків у Колективному підприємстві «Торгово-брокерський дім «Ганза».

З 1996 - директор ПрАТ «Ганза»