Національна академія мистецтв України

В'ЯЧЕСЛАВ СИГІЗМУНДОВИЧ КРИШТОФОВИЧ — кінорежисер.

ENG    

                 www.academia.gov.uaВ'ЯЧЕСЛАВ СИГІЗМУНДОВИЧ КРИШТОФОВИЧ — кінорежисер.В'ЯЧЕСЛАВ СИГІЗМУНДОВИЧ КРИШТОФОВИЧ — кінорежисер.

З 1970 р. працює на Київській кіностудії ім.О.Довженка. Створив понад 20 ігрових картин для кінопрокату і телебачення.

Особливо слід відзначити фільми «Перед іспитом» (1977), «Дрібниці життя» (1980), «Два гусари» (1983), «Володя великий, Володя маленький» (1985), «Самотня жінка бажає познайомитися» (1986), «Автопортрет невідомого» (1988), «Ребро Адама» (1990), «Приятель небіжчика» (1997).

Фільми В. Криштофовича неодноразово репрезентували українське кіномистецтво на вітчизняних та зарубіжних кінофестивалях, були відзначені нагородами. Стрічка «Самотня жінка бажає познайомитися» отримала один з головних призів Міжнародного кінофестивалю в Монреалі (Канада, 1987); фільм «Ребро Адама» було запрошено на понад 10 міжнародних кінофестивалів, серед яких такі відомі, як фестиваль у Каннах (Франція), Нью-Йорку та Маямі (США), Монреалі й Торонто (Канада), Роттердамі (Голландія), Ґетеборґу (Швеція). Фільм «Приятель небіжчика» – першу спільну україно-французьку продукцію – було репрезентовано у програмах кінофестивалів у Каннах, Торонто, Брюсселі. Майстер психологічного портрета, В.Криштофович уміє точно передавати моменти самотньої безпритульності своїх персонажів («Автопортрет невідомого»), спустошення героя, якого полишають і любов, і надії («Приятель небіжчика»). З особливим співчуттям та зворушливістю майстер змальовує на екрані жіночі образи («Ребро Адама», «Самотня жінка бажає познайомитися» та ін.).

З останніх його робіт варто назвати телефільми «Під дахами великого міста» (2002, 8 серій), «Право на захист» (2003, 12 серій), «Я тебе люблю» (2004, 10 серій), «Непрямі докази» (2005, 8 серій), «Дім-фантом у посаг» (2006, 5 серій), «Саквояж із світлим майбутнім» (2006, 5 серій), «Таємниці великого міста» (2009). Зняв телевізійний фільм «Гальмовий шлях», фільм «Ой, мамочки!» (або «Звідки беруться діти»). Остання на сьогодні картина Криштофовича – «Про нього» (2011). Свіжі картини режисера ще раз довели, що він справедливо вважається тонким знавцем жіночої психології, взагалі режисером психологічного плану, якому цікава людина як така.

В.Криштофович — «акторський» режисер. Він уміє побачити та розкрити найяскравіші грані таланту виконавця.

В режисера є особливий талант – знімати в Україні цілком європейське кіно. Картини В.Криштофовича мають коло вірних шанувальників, яким імпонує витонченість авторського кінематографічного дослідження екзистенційних проблем, драми людської самотності. Режисер вміє і не боїться працювати з матеріалом сучасності, що вигідно вирізняє його фільми в контексті сучасного вітчизняного кінопроцесу.

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2017)

заслужений діяч мистецтв України (2000)

лауреат премії «Золотий Овен» (1998, Росія)

 

 1947 — народився 26 жовтня у м. Києві.

1970 — закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім.І.К. Карпенка-Карого.

1970 — розпочав творчу діяльність на Київській кіностудії ім. О.Довженка як асистент режисера, нині режисер-постановник Національної кіностудії художніх фільмів ім.О.Довженка.

1991—2000 - художній керівник майстерні кінорежисури на факультеті кінематографії і телебачення Київського державного інституту театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка-Карого.

1997 - обраний членом-кореспондентом Національної академії мистецтв України.

Член Національної спілки кінематографістів України.

Посада: режисер-постановник Національної кіностудії художніх фільмів ім.О.Довженка.