Національна академія мистецтв України

АНАТОЛІЙ ДМИТРОВИЧ КРИВОЛАП – художник станкового живопису.

ENG    

                 www.academia.gov.uaАНАТОЛІЙ ДМИТРОВИЧ КРИВОЛАП – художник станкового живопису.АНАТОЛІЙ ДМИТРОВИЧ КРИВОЛАП – художник станкового живопису.

Творчу індивідуальність художника визначають принцип роботи великими площинами гранично яскравих і чистих барв у пейзажному живописі. Художник передає не конкретний мотив за певних умов освітлення, а його синтезовану колористичну сутність. Соковиті кольори – основа композиції в його картинах. Вони діють подібно до звуків музики, передають стан душі художника, створюючи настрій, що спонукає глядача на своєрідну медитацію та неквапливі філософські роздуми.

Головна тема його творчості – український метафізичний пейзаж як тема відношення, тема близькості людини до буття з глибоким проникненням у таїну сил природи, прагненням осягнути її велич і чистоту.

Творчість митця протягом 25 років була під пристрасною увагою преси. Його твори відзначені багатьма дипломами, призами конкурсів. Анатолій Криволап продовжує творити, зосереджуючись на підтримці молодих митців, заснувавши власну премію, бере участь у благодійних арт- проектах.

Твори А. Криволапа зберігаються в Національному художньому музеї України, а також у провідних музеях та колекціях як в Україні, так і поза її межами.

Основні роботи: станковий цикл живописних творів «Український мотив», в який увійшли серії: «Білий простір», «Вечір», «Канів», «Карпати», «Кінь», «Крим», «Медитативний пейзаж», «Ностальгія», «Озеро», «Тиша», «Синай»; цикл абстрактних робіт «Ідентифікація кольору».

Його творчий доробок відзначений званням лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі «Образотворче мистецтво» за цикл живописних творів «Український мотив».

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017)

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2012)

 

 1946 – народився 11 вересня на Київщині

1976 – закінчив Київський державний художній інститут, майстерню В.Г.Пузиркова

1976-1979 – працював в художньому комбінаті м. Києва за спеціальністю.

З 1979 – на творчій роботі.

2000 – 2004, 2006 – 2017 – персональні виставки у місті Києві

Член Національної спілки художників України.