Національна академія мистецтв України

РЕМІГІЮС КРЮКАС – відомий литовський художник, майстер художнього скла.

ENG    

                 www.academia.gov.uaРЕМІГІЮС КРЮКАС – відомий литовський художник, майстер художнього скла..

РЕМІГІЮС КРЮКАС – відомий литовський художник, майстер художнього скла.

Крюкас добре знайомий з латвійською, білоруською, українською і російською школами художнього скла. Такі знання допомогли йому досягти високої майстерності: його творчі роботи неодноразово посідали призові місця на склярських симпозіумах у різних країнах. Величезний творчий потенціал художника дозволив йому брати участь у багатьох виставках і симпозіумах як у себе на батьківщині, так і в інших країнах, втілюючи в життя найскладніші свої задуми.

Творчий метод Крюкаса полягає в гармонійному поєднанні дизайнерського раціонального мислення та декоративно-образного бачення матеріалу. Про це говорять і самі назви робіт: «Сходи в невідомість», «Бурштиновий корабель», «Блакитне вітрило», «Весняні ігри», «Відлига», «До сонця», «Квітування», «Володар ночі», «Мур», «Недоступне бачення», що відображують концептуальні сентенції автора. Твори Крюкаса тяжко піддаються опису, їх сила полягає в особливому емоційному впливі, бо вони містять у собі певний стан, магію і таємницю, реальне та ілюзорне, словом – викликають враження глибинних смислів, закладених і усвідомлених автором на рівні сучасного естетичного чуття. Крюкас створює авторський візуальний ряд упізнаваних арт-об’єктів. Форми його оптичних пластик співзвучні сучасній архітектурі логікою пропорцій, співвідношенням мас і об’ємів, вивіреністю площині ліній, а тому вони такі монументальні, навіть при невеликих розмірах.

Роботи Р.Крюкаса представлені в музеях Вільнюса (Литва), Москви (Росія), Будапешта (Угорщина), Фрауенау (Німеччина), Львова (Україна), Музеї Евальда Окаса (м. Хаапсалу, Естонія), в Ризькому музеї скла (Латвія), Музеї скла Фінляндії в м. Рііхімякі.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2013)

 1961 – народився 14 березня у м.Панєвежис.

1985 – здобув фах художника по склу в Державному художньому інституті Литви.

1993 - міжнародне визнання творчості (м. Баруддварноке, Угорщина).

1993–2000 – працював дизайнером на підприємстві "Паневежіо стиклас".

2013 - виставка робіт «Поезія світла» в Національній академії мистецтв України.

Нагороди: срібна медаль АМУ (2010).