Національна академія мистецтв України

ІВАН АРСЕНОВИЧ КОТЛЯРЕВСЬКИЙ — музикознавець, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaІВАН АРСЕНОВИЧ КОТЛЯРЕВСЬКИЙ — музикознавець, педагог.ІВАН АРСЕНОВИЧ КОТЛЯРЕВСЬКИЙ — музикознавець, педагог.

Його творча діяльність охоплювала такі напрями: загальні питання теорії музики, історія теоретичного музикознавства, проблеми музичної освіти. Результати наукових досліджень висвітлено у багатьох публікаціях.

За ініціативою І.Котляревського вперше в Україні на базі Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського відкрито інформаційно-обчислювальний центр (ІОЦ). Його поява сприяла розвиткові сучасних композиторських технологій. На базі ІОЦ було відкрито кафедру музично-інформаційних технологій. Інтенсифікація досліджень у галузі музичного фольклору дозволила відкрити також кафедру музичної фольклористики і проблемну науково-дослідну лабораторію музичної етнографії.

Вагомою складовою діяльності І. Котляревського була підготовка наукових кадрів. Він виховав близько 40 музикознавців, які працюють у різних наукових і навчальних закладах України та за її межами.

Основні наукові праці: «Діатоніка і хроматика як категорії музичного мислення» (1971), «Вступ до класифікації музично - теоретичних систем» (1974), «Музично - теоретичні системи європейського мистецтвознавства» (1983), «Теоретичні основи виховання і навчання в музичних навчальних закладах» (1987, у співавторстві).

 

1941-2007

Член-кореспондент Академії мистецтв України (1997)

доктор мистецтвознавства (1985)

професор (1986)

заслужений діяч науки і техніки України (1993)

 

 1941 — народився 7 листопада у м. Ташкенті.

1966 — закінчив Новосибірську державну консерваторію за спеціальністю «Музикознавство».

1968 — розпочав педагогічну роботу у Київській державній консерваторії ім.П.І.Чайковського (нині Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського).

1984—1995 - проректор з наукової роботи Київської державної консерваторії ім.П.І.Чайковського.

2007 - помер 13 червня.

Член Національної спілки композиторів України.