Національна академія мистецтв України

НЕЛЛІ МИКОЛАЇВНА КОРНІЄНКО — мистецтвознавець, театральний критик, громадський діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaНЕЛЛІ МИКОЛАЇВНА КОРНІЄНКО — мистецтвознавець, театральний критик, громадський діяч.

НЕЛЛІ МИКОЛАЇВНА КОРНІЄНКО — мистецтвознавець, учений, театральний критик, дослідник, громадський діяч.

З 1996 року очолює створений з її ініціативи Державний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, де розгортає широкомасштабну роботу з питань розвитку традицій вітчизняного театрального мистецтва як у теоретичному, так і у практичному плані. Центр відпрацьовує фундаментальні засади нового гуманітарного наукового напрямку, а також інноваційні системи в галузі театру і науки про театр, на його базі проводяться наукові конференції, здійснюються експериментальні вистави, утверджуються міжнародні контакти українського мистецтва.

Н.Корнієнко – добре знана дослідниця театральної культури, активний генератор ідей. Сфера її інтересів – фундаментальна теорія у гуманітарній галузі, мистецтвознавство, соціологія художньої культури, філософія, синергетика. Дослідниця постійно виступає з лекціями з проблем теорії, методології та історії української культури в навчально-культурних інституціях США, Німеччини, Росії, Польщі, Румунії інших країн.

У списку основних наукових та критичних праць Н. Корнієнко більше 200 позицій. У вітчизняній та зарубіжній науковій періодиці постійно друкуються її статті, присвячені актуальній театрознавчій та культурологічній проблематиці.

Основні наукові праці: «Лесь Курбас: репетиція майбутнього» (1998), «Український театр у переддень Третього тисячоліття. Пошук. (Картини світу. Ціннісні орієнтації. Мова. Прогноз)» (2000), «Самосвідомість: Гра в Театр (соціологічний портрет сучасника)» (2003), «Режисерське мистецтво Леся Курбаса (1887–1937). Реконструкція» (2004), «Запрошення до Хаосу. Театр (художня культура) і синергетика. Спроба нелінійності» (2008), «Нелінійне театро(мистецтво)знавство: постнекласичний ландшафт. Від Фауста до Протея» (2013).

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2006)

доктор мистецтвознавства (1993)

лауреат премії ім.Леся Курбаса (1998)

заслужений діяч мистецтв України (2015)

 

 1939 — народилася 7 квітня у м. Хабаровську (Росія).

1961 — закінчила Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка.

1982—1992 - редактор з підготовки наукових матеріалів від Радянського Союзу в об’єднаній редакції журналів ЮНЕСКО.

1992 - доцент кафедри культури, естетики і історії у Київському державному художньому інституті.

З 1992 - провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України.

З 2000 - директор Державного центру театрального мистецтва ім.Леся Курбаса.

2001—2005 - член Комітету з Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

2000—2006 - член-кореспондент АМУ.

Віце-президент Міжнародного інституту театру в Україні, член Національної спілки театральних діячів України і Національної спілки журналістів України.

Нагороджена: орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (1999), Почесною Грамотою Верховної Ради України (2004), Золотою медаллю АМУ (2006).

Посада: директор Державного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса; провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України.