Національна академія мистецтв України

ЖАННА ЮХИМІВНА КОЛОДУБ –  композитор, педагог, громадський діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЖАННА ЮХИМІВНА КОЛОДУБ –  композитор, педагог, громадський діяч. ЖАННА ЮХИМІВНА КОЛОДУБ – композитор, педагог, громадський діяч.

Творчій манері композиторки притаманні філософська глибина, сучасна манера проведення теми, особлива музична виразність, оригінальна стилістика, що базується на національній основі з використанням новітніх композиторських технік.

Творчість композитора представлена різноманітними музичними жанрами: музика для музичного театру (балети, мюзикли, музика до вистав у драматичних театрах), твори симфонічної, камерно-інструментальної, хорової, вокальної музики. Важливими жанрами для Ж. Колодуб є інструментальні концерти з оркестром, музика для духових інструментів (концерти, сольні п’єси, велика кількість ансамблів різного складу) та музика для дітей і юнацтва (балети, музичні спектаклі, пісні й інструментальна музика). Нею створено великий концертно-педагогічний репертуар всіх освітніх-кваліфікаційних рівнів для виконавців на різних інструментах, оркестрів, а також твори для конкурсних виконань.

Музика Ж. Колодуб відома в Україні та за її межами. Так дитячий балет «Снігова королева» був поставлений Донецьким та Саратовським театрами опери та балету (1975). У 2008 році Саратовський театр здійснив ще одну її постановку. На сьогодні висока професійність балету вже підтверджена понад 20 виставами. У 2007 році режисер Р. Віктюк поставив у Ризі (Латвія) музичну казку по п’єсі Н. Андрос «Принцеса», а В. Лукашов презентував власну постановку цього твору в Києві.

Видавництва України, Англії, Росії, Канади, США, Німеччини видають твори композиторки, випускають компакт-диски, виконавці світового рівня включають твори Ж. Колодуб до своїх репертуарів, а музикознавці презентують громадськості дослідження її творчості.

Велику роль в житті композиторки відіграє педагогічна діяльність. Власними знаннями і досвідом Ж. Колодуб ділиться у наукових роботах з проблем виконавства, педагогіки, естетичного виховання. Більше 50 років вона викладає в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського. З її творчої майстерні вийшло понад 200 студентів, серед яких багато народних та заслужених артистів, лауреатів українських та міжнародних конкурсів.

Композиторська, педагогічна, виконавська діяльність гармонійно поєднується з культурно-просвітницькою та громадською роботою: обирається головою журі багатьох всеукраїнських і місцевих конкурсів, є членом наглядової ради «Фонду культури» України тощо.

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2009)

заслужений діяч мистецтв України (1996)

народна артистка України (2009)

професор (1995)

лауреат перших премій Міжнародного конкурсу «Сурми-96» (як композитор і піаніст), лауреат Міжнародного конкурсу композиторів Іванни та Мар’яна Коць (2005).

 

 1930 - народилась 1 січня у м.Вінниці.

1941–1944 - учасниця партизанського опору на Вінничині (зв’язкова підпільної групи Г. Калашнікова–Т. Кічка). 1944 у концтаборі «Майданек» (Польша) загинув батько, згодом померла мати.

1947 - студентка Київського музичного училища ім. Р.М. Глієра

1949–1954 - навчання у Київській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського. Перші спроби написання музики.

1952 - 1968 - концертмейстер Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського.

1966 - викладач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано.

1981 - доцент Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.

з 1995 – професор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського

Голова комісії музично-естетичного виховання дітей та молоді НСКУ, член комісії НСКУ з прийому до Спілки композиторів.

Нагороджена: : військовими нагородами, Золотою медаллю АМУ (2010).

Посада: професор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського