Національна академія мистецтв України

ЇНЬ СЯНМІН – відомий китайський скульптор і художник-кераміст.

ENG    

                 www.academia.gov.uaЇНЬ СЯНМІН – відомий китайський скульптор і художник-кераміст.

ЇНЬ СЯНМІН – відомий китайський скульптор і художник-кераміст. Митець досягнув успіху в Китаї та за його межами, як видатний майстер в галузі кераміки про що свідчить присвоєння йому в 2012 році звання “Нащадок видатної культури Китаю”. Цим званням відзначаються митці за успадкування та збереження кращих традицій культури Китаю.

Їнь Сянмін нагороджений золотою медаллю ЮНЕСКО “Голуб миру” в рамках Першого конкурсу світового народного мистецтва, яка вручається за видатний внесок у захист миру і просування національного народного мистецтва в світі.

Роботи майстра широко представлялись в Гонконзі, Тайвані та Сінгапурі і неодноразово відзначались високими нагородами в галузі мистецтва кераміки на національному рівні, особливо на 11-му Міжнародному турі сучасної китайської кераміки. Міністерством культури Китаю роботи Їнь Сянміна відібрані для постійного експонування в Національному музеї історії Китаю та для довготривалої експозиції за кордоном, серед них роботи “Бамбук” та “Шкіра”. Митець включений до каталогів “Сучасні китайські майстри гончарного мистецтва”, “Сучасна китайська кераміка”, “Сучасне новаторство”, “Китайські майстри гончарного мистецтва”.

Їнь Сянмін володіє 11 патентами Бюро інтелектуальної власності КНР, від 2010 року на чайні набори та окремі чайники, які є творами високої художньої вартості.

Твори Їнь Сянміна включені до “Каталогу сучасних митців Китаю”.

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2016)

 

 1963 – народився 16 грудня в Джиансу, Іксин, Китай.

1985 – закінчив Китайську центральну академію витончених мистецтв за спеціальністю “скульптура”.

З 1985 – на творчій роботі, як професійний скульптор і майстер гончарного мистецтва.

Член Асоціації китайських художників і професійний член комітету по підрозділу скульптури Китайського мистецтва та Асоціації ремесел.

Член Спілки художників КНР (2007).