Національна академія мистецтв України

Національна академія мистецтв України. МИХАЙЛО ГЕРАСИМОВИЧ ІЛЛЄНКО — кінорежисер.

ENG    

                 www.academia.gov.uaНаціональна академія мистецтв України. МИХАЙЛО ГЕРАСИМОВИЧ ІЛЛЄНКО — кінорежисер.МИХАЙЛО ГЕРАСИМОВИЧ ІЛЛЄНКО — кінорежисер.

Упродовж 20 років був режисером Київської кіностудії ім.О.Довженка.

З 1994 р. й донині викладає в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого.

У творчому доробку режисера – понад 10 картин. У тому числі кінофільми: «Там, вдалині за рікою» (1975), «Кожен мисливець бажає знати» (1985), «Фучжоу 1» та «Фучжоу 2» (1993, приз на Міжнародному кінофестивалі в Белграді, 1999), «Сьомий маршрут»; телевізійні проекти: «Сапоги всмятку» (1978), «Школа» (1980, 3 серії), «Миргород та його мешканці» (1983, 2 серії); телевізійні документальні картини: «Художник Наталя Рудюк» (1995), «Княжа регата» (1996), «Шлях до скелі» (1997), які М.Іллєнко зробив як сценарист, режисер і оператор. 2002 року зняв анімаційний фільм «Одноразова вічність» та художній фільм «Невелика подорож на великій каруселі». 2011 р. зняв фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Стрічка отримала головну нагороду 3-го Міжнародного київського кінофестивалю. Автор сценаріїв більшості своїх кінофільмів та інших проектів, співавтор сценарію «Дама з папугою» (1988) режисера А.Праченка. Автор книги «Кіно (шпори для абітурієнта)» (2006).

У 2002 р. читав лекції з кінорежисури в театральній школі в Афінах (Греція). Одночасно з викладацькою діяльністю та роботою над сценаріями і фільмами М.Іллєнко друкує публіцистичні статті, пов’язані з актуальними проблемами українського кінематографа, а також свої оповідання.

Починаючи з 1997 р. М.Іллєнко є ініціатором проведення та арт-директором щорічного кіновідеофестивалю національного виробника «Відкрита ніч», який активно залучає до культурного контексту українського кіновиробника, висвітлює його досягнення і проблеми. Фестиваль збирає, класифікує та зберігає відеоматеріали і документи, які в стислому вигляді відображають стан українського кіно після здобуття незалежності України.

М.Іллєнко – учасник міжнародних кінофестивалів та семінарів, присвячених сучасному кіномистецтву, що відбувалися в країнах Західної та Східної Європи.

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2017)

заслужений діяч мистецтв України (2003)

лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2007)

 

 1947— народився 29 червня у Москві.

1970 — закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії за спеціальністю «Кінорежисура» (м.Москва).

1971 — асистент режисера Київської кіностудії науково-популярних фільмів, де зняв свій перший (дипломний) документальний фільм «Круг» як режисер-постановник.

1973—1994 - кінорежисер-постановник Київської кіностудії ім.О.Довженка.

З 1994 - старший викладач, доцент кафедри кінорежисури та кінодраматургії Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого.

2000—2003 - декан факультету кіно і телебачення Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого.

2004 - обраний членом-кореспондентом Національної академії мистецтв України.

Член Національної спілки кінематографістів України, 2000-2009 — секретар правління НСКУ.

Посада: доцент кафедри кінорежисури та кінодраматургії Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.К.Карпенка-Карого.