Національна академія мистецтв України

ВАСИЛЬ ЛЕОНТІЙОВИЧ ГАНОЦЬКИЙ – відомий український художник-живописець, діяч української культури.

ENG    

                 www.academia.gov.uaВАСИЛЬ ЛЕОНТІЙОВИЧ ГАНОЦЬКИЙ – відомий український художник-живописець, діяч української культури.ВАСИЛЬ ЛЕОНТІЙОВИЧ ГАНОЦЬКИЙ – відомий український художник-живописець, діяч української культури, який зробив вагомий внесок у розвиток українського живопису та художньої освіти України. Плідно працює в галузі методики, теорії та практики викладання академічного живопису та композиції.

Понад 30 років полотна В.Л. Ганоцького з успіхом експонуються на вітчизняних, зарубіжних та міжнародних виставках. Твори зберігаються у музеях, галереях та колекціях Китаю, Польщі, США, Франції, Німеччини, Канади, Австралії, Великої Британії, Чехії, Словаччини, Словенії.

Ганоцький є представником класичної школи станкового живопису. Плідно працює у традиційних жанрах живопису: натюрморт, пейзаж, тематична картина, портрет.

У найкращих портретах В. Ганоцький досягає місткого художнього спілкування, утворює сучасний, майже «хрестоматійний» образ. Найвищої глибини та натхнення автор досягає у портретах зовнішньо простих, не перевантажених композиційно, де гра світла й тіні створює відчуття легкості живописного середовища, його особливої святковості.

Ганоцький В.Л. виховує майбутніх фахівців станкового живопису, поєднуючи академічні традиції та надбання із сучасними мистецькими підходами і практиками. Його учні щорічно займають перші або призові місця у художніх конкурсах різного рівня та є визнаними за межами України.

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017)

народний художник України (2008)

професор (2001)

 

 1951 – народився 5 жовтня в с. Суворово Красно-Перекопськеого р-ну автономної республіки Крим.

1979 – закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Художник декоративного мистецтва».

1979 – аспірант кафедри рисунка ХХПІ

1986 – старший викладач кафедри живопису ХХПІ.

1992 – доцент кафедри живопису ХХПІ.

1986 – професор кафедри живопису ХХПІ.

2000 – завідувач кафедри живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

Член Національної спілки художників України (1983).

Нагороджений: має близько 20 різних нагород, серед яких: Почесний диплом Президії НАМ України (2011), Золота медаль АМУ (2016).

Посада: завідувач кафедри живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв