Національна академія мистецтв України

ГАВРИЛЕЦЬ АННА ОЛЕКСІЇВНА – композитор, педагог, громадський діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaГАВРИЛЕЦЬ АННА ОЛЕКСІЇВНА – композитор, педагог, громадський діяч.

Анна Гаврилець – композитор, педагог, громадський діяч. Музика Анни Гаврилець приваблює високою духовністю, щирістю висловлювання, яскравим інтонаційним матеріалом, чіткістю й вивіреністю всіх структурних компонентів музичної драматургії. Твори композиторки з незмінним успіхом виконуються на концертних майданчиках України та зарубіжжя, міжнародних фестивалях в Україні, Вірменії, Литві, Польщі, США, Швейцарії, Франції, Канади, Бельгії, Нідерландів, Данії, Алжиру, Словаччини тощо. Вони також записані провідними музикантами світу на компакт-диски та у фонди радіомовлення.

Анна Гаврилець є автором творів різних жанрів: симфонічного, камерно-інструментального, вокального і хорового. Нею створені три симфонії, дві симфонічні поеми, концерт для альта з оркестром, опуси для струнного оркестру «Canticum» і «А-corda» та багато інших композицій. Вона є також автором численних камерно-інструментальних творів. Чільне місце у творчому доробку композитора займають пісні на вірші Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Василя Симоненка, Бориса Олійника, Миколи Вінграновського та інших відомих поетів.

Також, Анна Гаврилець плідно працює в жанрі хорової музики. Митець створює композиції різних форм, починаючи від мініатюри і закінчуючи великими полотнами кантатно-ораторіального жанру («Stabat Mater», «Mizerere»). ЇЇ хорові твори користуються великою популярністю серед провідних хорових колективів України та зарубіжжя. Особливе місце у творчому доробку Анни Гаврилець посідає жанр обробки української народної пісні. Авторка звертається до глибинних народнопісенних джерел різних регіонів України. Вперше, в жанрі обробки, вона яскраво заявила про себе у музично-сценічному дійстві «Золотий камінь посіємо...» написаному спеціально для Ніни Матвієнко, за яке Анна Гаврилець отримала Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Окрім творчої діяльності, Анна Гаврилець проявила себе як чудовий педагог. З 1992 року вона працює на кафедрі композиції та інструментування Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського де виховала цілу плеяду відомих композиторів, музикознавців і диригентів.

Упродовж останніх років вона очолює журі з присудження мистецької премії імені М.В. Лисенка, входить до складу журі Мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя, є членом оргкомітету міжнародних фестивалів «Музичні прем’єри сезону», «Київ Музик Фест» а також, з початку 1990-х рр., одним із організаторів «Міжнародного форуму музики молодих».

Крім цього, А. Гаврилець неодноразово була членом експертних комісій Міністерства культури України. Багато років вона входить до складу наглядових рад Національної хорової капели «Думка», Національного ансамблю солістів «Київська камерата» та інших.

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017)

лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1999)

заслужений діяч мистецтв України (2005)

професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (2011)

 

 1958 – народилася 11 квітня на Івано-Франківщині.

1982 – закінчила Львівську державну консерваторію ім.М. Лисенка.

1984 – закінчила асистентуру-стажування Київської державної консерваторії ім.П.І. Чайковського.

1985 – член Спілки композиторів України.

З 1992 – викладає в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського.

2010 – очолила Київську організацію Національної спілки композиторів України.

2011 – професор кафедри композиції та інструментування Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

З 2004 по 2015 – працювала на посаді декана композиторського та історико-теоретичного факультету НМАУ ім. П.І.Чайковського

Нагороджена: лауреат Першого всеукраїнського фестивалю сучасної пісні «Червона рута–1989», Міжнародного конкурсу композиторів імені Іванни та Мар’яна Коців (1995), володар гран-прі, лауреат першої і третьої премій конкурсу «Духовні псалми третього тисячоліття» у рамках хорового фестивалю «Золотоверхий Київ» (2001), лауреат Мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя (2005), кавалер ордена княгині Ольги II (2013) і IIІ (2008) ступенів .

Посада: професор кафедри композиції та інструментування Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського