Національна академія мистецтв України

ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ ФЕДЬКО — художник, працював у галузі монументально-декоративного мистецтва.

ENG    

                 www.academia.gov.uaВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ ФЕДЬКО — художник, працював у галузі монументально-декоративного мистецтва.ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ ФЕДЬКО — художник, працював у галузі монументально-декоративного мистецтва.

Його твори, виконані у різних техніках монументального та станкового живопису, свідчать про самобутній талант, що базується на глибинних національних традиціях. Вони позначені тонким розумінням матеріалу та глибоким професійним відчуттям архітектурного простору.

Художником оформлено багато визначних архітектурних об'єктів як в Україні, так і за її межами.

Плідну творчу роботу В.Федько органічно поєднував з викладацькою — працював на кафедрі художніх основ декоративно-прикладного мистецтва у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім.М.Бойчука, де віддавав багато сил справі підготовки та виховання молодих художників.

Про високий професійний рівень В.Федька як педагога і художника свідчать численні публікації у періодичній пресі та мистецтвознавчих виданнях.

Основні твори: «Лесь Мартович» гобелен для музею Л. Мартовича в с. Торговиця Івано-Франківської обл.; «Брама дозвілля» (чеканка, мідь, холодні емалі, Узбекистан); гобелени-триптихи «Природа», «Древо знань», «Мистецтво», «Українська народна пісня», «Корифеї українського театру»; галерея портретів політичних та культурних діячів Київської Русі (мозаїка, станція метро «Золоті ворота», м. Київ); образи святих царів та образи стовпників на східних і західних арках хорів центрального нефа Михайлівського Золотоверхого собору в м. Києві.

 

1940—2006

Член-кореспондент Академії мистецтв України (2001)

заслужений діяч мистецтв України (1994)

лауреат Державної премії України в галузі архітектури (1991)

 

 1940 — народився 11 вересня в с.Артемівка Амвросіївського р-ну Донецької обл.

1965 — закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва за спеціальністю «Художнє оформлення тканин».

1966—1970 - працював на Дарницькому шовковому комбінаті (помічником майстра).

1970—1978 та 1983—1992 - працював художником на Київському комбінаті монументально- декоративного мистецтва.

1978—1983 - головний художник Республіканського виробничо-експериментального об'єднання.

1992—1995 - голова Київської організацій Спілки художників України.

З 2000 - викладав на кафедрі художніх основ декоративно-прикладного мистецтва Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім.М.Бойчука.

2006 — помер 5 листопада.

Член Національної спілки художників України.