Національна академія мистецтв України

ФАТКУЛІН МАСУТ МАХМУДОВИЧ —  художник-живописець, монументаліст, громадський і культурний діяч.

ENG    

                 www.academia.gov.uaФАТКУЛІН МАСУТ МАХМУДОВИЧ —  художник-живописець, монументаліст, громадський і культурний діяч.

МАСУТ МАХМУДОВИЧ ФАТКУЛІН – художник-живописець, монументаліст, громадський і культурний діяч. За більші ніж сорок років ним створені десятки полотен у стилістиці російської і європейської реалістичних шкіл живопису. Звертається до портретного та пейзажного жанрів, натюрморту. У його творах яскраво прочитується самобутня авторська манера письма, витончене володіння живописною палітрою.

Портретам пензля Масута Фаткуліна притаманні риси психологізму в розкритті образу, пошук унікальних мистецьких прийомів у розкритті характеру портретованого. Одночасно з активною громадською роботою М. Фаткулін знаходить можливість займатися живописом і є постійним експонентом міжнародних та всеросійських виставок.

Його активна діяльність як співголови Асоціації міжнародних творчих громадських спілок культури й мистецтва «Координаційна рада» має величезне значення для створення загального культурного простору, консолідації творчої інтелігенції країн Співдружності. М.Фаткулін робить великий вклад у справу збереження і розвитку культурних взаємозв'язків з іншими міжнародними громадськими об'єднаннями діячів культури і мистецтв країн СНД.

З 2006 року М.Фаткулін є учасником усіх семи Форумів творчої і наукової інтелігенції держав-учасниць СНД, очолюючи одну з профільних палат. С членом Ради по культурному співробітництву держав-учасниць СНД.

Завдяки послідовним і наполегливим діям М.Фаткуліна виконком МКСХ сформував глибокі і тісні творчі контакти з Національною спілкою художників України і її Київською організацією. За останні роки було проведено низку спільних проектів, серед яких Виставка творів художників України у Центральному будинку художників у Москві (2002); видання альбому «Українське образотворче мистецтво початку XXI ст.» (2010).

 

Іноземний член Національної академії мистецтв України (2013)

 

 1949 – народився 24 квітня в м.Карші, Кашка-Дар'їнської області(Узбекистан).

1973 – закінчив Ташкентський театральний художній інститут ім. А.Н. Островського за спеціальністю «Художник театрально-декоративного мистецтва».

1973–1992 – працював у Ферганських художньо-виробничих майстернях Художнього Фонду СРСР.

Член Спілки художників СССР (1978), Спілки художників Росії, Творчого обєднання художників Узбекистану, Асоціації мистецтвознавців. Почесний академік Російської академії мистецтв.

Професор, доктор філісофії, кандидат юридичних наук, почесний академік Російської академії художеств.


Посада: Голова виконкому Асоціації громадських об'єднань "Міжнародна конфедерація спілок художників".