Національна академія мистецтв України

Борис Степанович Довгань – скульптор.

ENG    

                 www.academia.gov.uaБорис Степанович Довгань – скульптор.

БОРИС СТЕПАНОВИЧ ДОВГАНЬ – скульптор. Учасник вітчизняних і міжнародних художніх виставок.

Активно працював в різних жанрах скульптури. Митець вільно володів найскладнішими засобами монументальної і станкової пластики. Б. Довгань переконливо втілював своє розуміння часу і людини, утверджу пластичними засобами свої мистецькі та громадські принципи і світовідчуття, створюючи розмаїті високохудожні образи. За півстоліття свого активного творчого життя ним створено багато значних пам’ятників, портретів, меморіальних дощок, які стали окрасою багатьох міст, площ, скверів і кращих музейних колекцій як в Україні, так і за її межами.

Найвідоміші роботи: пам’ятник «Художникам-жертвам репресій» (1996), пам’ятник О.С. Пушкіну в Гурзуфі (1987), пам’ятник Папі Римському – Іоану-Павлу ІІ в Києві на території посольства Ватикану (2002), меморіальні пам’ятники художнику Миколі Глущенку та композитору Ігорю Шамо на Байковому цвинтарі в Києві (1982–1986), меморіальний пам’ятник видатній громадській та політичній діячці Славі Стецько (2007); станкові скульптурні композиції: фонтан «Земля і вода» в Новій Каховці (1979), мармурові блоки з рельєфами «Христос, який молиться», «Учні, які поснули», «Мадонна», «Меркурій» у Білій Церкві (2000–2008).

 

1928 - 2019

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2009)

заслужений діяч мистецтв України (1993)

лауреат премії імені Василя Стуса (1990)

 

 1928 – народився 19 серпня в м.Києві.

1956 – закінчив Київський державний художній інститут по спеціальності “скульптура”.

З 1957 – викладач Республіканської художньої школи ім. Т.Г. Шевченка.

З 1961 – на творчій роботі.

2019 – помер 30 квітня

Член Національної спілки художників України, учасник Великої вітчизняної війни. Біографія Б.С. Довганя включена до довідника “Життя славетних” та видань Американського Біографічного інституту на знак визнання видатного внеску в прогрес ХХ століття