Національна академія мистецтв України

ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ ЧУПРИНА– народний художник України, завідувач кафедри, професор Херсонського державного університету

ENG    

                 www.academia.gov.uaВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ ЧУПРИНА– народний художник України, завідувач кафедри, професор Херсонського державного університету

ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ ЧУПРИНА – народний художник України, завідувач кафедри, професор Херсонського державного університету.

В.Г.Чуприна відомий український художник-аквареліст. Митець працює у жанрах пейзажу, є учасником численних групових, всеукраїнських та міжнародних виставок. Залишаючись вірним академічній школі, він в своїх роботах розвиває традиції, закладені ще видатним українським майстром живопису О. О. Шовкуненком, творчість якого заклала могутні підвалини для формування херсонської живописної школи.

Упродовж останніх років з його вагомим творчим доробком мали змогу ознайомитись шанувальники образотворчості не тільки в Херсоні та Києві, а також в Польщі, Австрії, Німеччині. Завдяки зусиллям майстра, його широким організаційним здібностям в м. Херсоні зібрано велику і цікаву колекцію творів образотворчого мистецтва, що дало змогу відкрити в місті чудовий художній музей ім. О. Шовкуненка. Широко відомий внесок В. Г. Чуприни в скарбницю національної культури не тільки як знаного художника, але і як автора багатьох мистецтвознавчих досліджень.

В.Г.Чуприна є автором серії станкових творів: «Місцями козацької слави» (1987), «Стара архітектура України» (1988), «Херсонщина» (1989), «Херсон історичний» (1990-2006), «Весняні мотиви» (1990-2006) та інші.

 

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2015)

народний художник України (1997)

 

 1940 – народився 11 серпня в с.Хорли Херсонської області.

1972 – закінчив Київський державний художній інститут.

1987 – член Національної спілки художників України

2001 – Академік Каліфорнійської академії наук, освіти і культури.