Національна академія мистецтв України

ГАННА ПАВЛІВНА ЧМІЛЬ — культуролог, кінознавець, педагог.

ENG    

                 www.academia.gov.uaГАННА ПАВЛІВНА ЧМІЛЬ — культуролог, кінознавець, педагог.ГАННА ПАВЛІВНА ЧМІЛЬ — культуролог, філософ, кінознавець, педагог.

Після закінчення філософського факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка працювала на викладацькій та партійній роботі.

У сфері культури і мистецтва – з 1983 року, зокрема працювала редактором Київської кіностудії науково-популярних фільмів, заступником голови Державного фонду української кінематографії, заступником міністра культури і мистецтв, заступником державного секретаря Міністерства культури і мистецтв України, головою Державної служби кінематографії.

Автор наукової монографії «Екранна культура: плюральність проявів» (2003), співавтор підручника «Українська та зарубіжна культура» (2003), досліджень «Труд как смысл жизни» (1986), «Социальная работа с молодежью» (1994), видань Інституту культурології НАМ України –колективної монографії «Методологічні проблеми культурної антропології та етнокультурології» і збірника наукових праць «Концепт культури: теоретико-методологічні та прикладні аспекти», колективних монографій «Візуалізація реального в сучасному культурному просторі» (2013) та «Нова культурна реальність як соціодинамічний процес людинотворення через ролі» (2013); автор ще близько 70 наукових статей та публікацій з проблем філософії культури, кіномистецтва і кінематографії.

Продюсер художніх фільмів — лауреатів міжнародних конкурсів: «Другорядні люди», «Чеховські мотиви» (режисер К.Муратова) та «Мамай» (режисер Л. Санін), авторському колективу якого присуджена Державна премія України ім. О. Довженка.

Співавтор літературних сценаріїв науково-популярних фільмів, член редакційної колегії журналу «Кіно-Театр», альманаху науково-теоретичних праць та публіцистики «Актуальні проблеми мистецької практики і мистецтвознавчої науки (Мистецькі обрії)», науковий консультант ряду проектів та видань у галузі арт-менеджменту та кінематографії.

За її участю підготовлено низку законів і підзаконних актів, пов'язаних із запровадженням продюсерської системи кіновиробництва, захистом інтелектуальної власності і авторських прав, регулюванням правил публічного показу та розповсюдження фільмів, розвитком кіноіндустрії і поліпшенням кінообслуговування.

Наукову, законотворчу та суспільну діяльність Г.П. Чміль поєднує з викладацькою практикою. Бере активну участь у наукових конференціях, симпозіумах.

 

Дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України (2013)

доктор філософських наук (2005)

 

 1950 — народилася 20 жовтня в с. Піщаниця Овруцького р-ну Житомирської обл.

1972 — закінчила Київський державний університет ім.Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Філософія».

1971—1991 - працювала в партійних органах та на викладацькій роботі.

1991—1993 - заступник голови Державного фонду кінематографії України.

1993—1995 - проректор Українсько-Фінського інституту менеджменту і бізнесу.

1995—2003 - заступник міністра культури і мистецтв України.

1995-2011 - доцент, професор кафедри кінознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.К.Карпенка-Карого.

2001–2013 - член-кореспондент НАМ України.

2006–2010 - голова Державної служби кінематографії Міністерства культури і туризму України.

2010–2011 - в.о.генерального директора Національного центру Олександра Довженка.

2011–2013 - радник адміністрації Інституту культурології НАМ України

З 2013 - завідувач відділу світової культури та міжнародних культурних зв’язків Інституту культурології НАМ України.

Член Національної спілки кінематографістів України.

Нагороджена: орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2000).

Посада: завідувач відділу світової культури та міжнародних культурних зв’язків Інституту культурології НАМ України.