Національна академія мистецтв України

ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ БОНДАРЕНКО — художник-дизайнер.

ENG    

                 www.academia.gov.uaВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ БОНДАРЕНКО — художник-дизайнер. ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ БОНДАРЕНКО — художник-дизайнер.

У центрі його уваги – музейні та виставкові експозиції, інтер’єри громадських та приватних споруд. Він – автор концепції нового українського дизайну, організатор різноманітних творчих проектів. За період з 1982 по 2003 рік узяв участь у понад 20 всеукраїнських та міжнародних виставках у Києві, Москві, Нюрнбергу, Вероні, Франкфурті, Берліні. У 1987 році художником була створена знаменита експозиція республіканської виставки «Молодість країни», що увійшла до історії сучасного українського мистецтва як знакова та переломна.

Проявив себе як талановитий педагог – в очолюваному ним дизайнерському бюро «ART–TEK» розпочинають творчий шлях багато молодих, талановитих і перспективних художників. В. Бондаренко широко репрезентує сучасний український дизайн у світі: 1991 року ним була створена концепція першої української експозиції дизайну на Міжнародній виставці Consumenta у Нюрнбергу. Особливе місце у творчому доробку художника посідають меблі; в цій галузі йому належать запатентовані технологічні винаходи. Його роботи вражають тонким розумінням матеріалу, якістю виконання, демонструють єдність нових форм, технологій і матеріалів. Творчість митця має численні відгуки в пресі.

Основні роботи: Історико-краєзнавчий музей у Сургуті (1977–1978); Інститут проблем машинобудування Академії наук УРСР (1986–1988, інтер’єр, освітлення, обладнання); Історико-краєзнавчий музей у м. Біла Церква; промислові зразки меблів для фірми WITTMANN (Відень, Австрія, 1991); промислові зразки меблів для фірми Posto (Франкфурт, Німеччина, 1993); арт-галерея «GERZEF» (Москва, 1996); готель «Балчуг-Кемпінскі» (Москва, 1999–2000); кафе «Академія» (Москва, 2002); комплексні об’єкти: готель «Асторія» (Харків, 2005), меблевий магазин «Декоrum» (Київ, 2006), ресторан «Museum» (Москва, 2006), музей техніки Вадима Задорожного (Москва, 2007–2009).

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2004)

лауреат конкурсів арт-дизайну, міжнародних фестивалів архітектури і дизайну

 

 1953 — народився 11 лютого у м. Харкові.

1977 — закінчив Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Інтер'єр та обладнання».

1977 — розпочав трудову і творчу діяльність як художник Харківського художньо-промислового комбінату Художнього фонду України.

1997 — створив і очолив (креативний директор) дизайн-бюро «ART-TEK».

Нагороджений Срібною медаллю АМУ (2013)

Член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України.

Посада: креативний директор дизайн-бюро «ART-TEK».