Національна академія мистецтв України

ВАЛЕРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ БІТАЄВ - культуролог, дослідник з проблем теорії культури і мистецтва.

ENG    

                 www.academia.gov.uaВАЛЕРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ БІТАЄВ - культуролог, дослідник з проблем теорії культури і мистецтва. ВАЛЕРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ БІТАЄВ - культуролог, дослідник з проблем теорії культури і мистецтва.

В. Бітаєв здійснює активну науково-публіцистичну та науково-просвітницьку діяльність, є головою редколегії та головним редактором низки науково-культурологічних видань. З його ініціативи та під керівництвом проведено більш ніж тридцять всеукраїнських та міжнародних науково-творчих конференцій, що мали позитивний вплив на активізацію та поглиблення науково-дослідницьких процесів у відповідних галузях науки. Науковець постійний член ряду міжнародних громадських організацій, оргкомітетів творчих фестивалів і конкурсів, є академіком АН Вищої освіти України.

Науково-методичний досвід В. Бітаєва також реалізовано у розробці державних програм для навчальних закладів культури і мистецтв, у впровадженні проблемно-модульних систем навчання. Як педагог і наставник здійснює плідну діяльність з підготовки, перепідготовки та підвищення професійної майстерності мистецьких кадрів закладів культури і мистецтв. Під його керівництвом захищено більше 10 кандидатських і декілька докторських дисертацій.

Основні наукові праці В. Бітаєва: «Гуманізм виховання і виховання гуманізму» (1991), «Енциклопедія етнокультурознавства» в 6-ти томах (у співавторстві, 2000–2001), Енциклопедія «Етнокультурознавство» в 4-х томах (у співавторстві, 2007), «Методичні засади експертизи культурних цінностей: навчальний посібник» (у співавторстві, 2009).

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2009)

доктор філософських наук (2004)

професор (1992)

заслужений діяч мистецтв України (2000)

відмінник освіти України (2005)

лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005)

лауреат премії імені Ярослава Мудрого Академії наук Вищої освіти України (2005)

 

 1951 - народився 20 січня у м. Ужгород Закарпатської області.

1973 - закінчив з відзнакою Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського за спеціальністю «диригент, викладач музичних дисциплін».

1979 - закінчив аспірантуру Київської державної консерваторії ім.П.І.Чайковського за фахом "естетика".

1979 - розпочав викладацьку роботу у Київський державній консерваторії ім.П.І.Чайковського, отримав вчений ступінь кандидата філософських наук.

1982-991 - працював старшим викладачем, доцентом, професором, завідувачем кафедрою Інституту підвищення кваліфікації працівників культури Міністерства культури УРСР.

1990-1992 - Генеральний директор Українського відділення Неурядової міжнародної організації "Центр Інтеркультура" (за сумісництвом).

1991–1998 - проректор з навчальної роботи Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

1998-2012 - проректор з наукової роботи Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

2012 - начальник Науково-організаційного управління Національної академії мистецтв України

2017 - обраний віце-президентом Національної академії мистецтв України

Нагороджений орденом "За заслуги" ІІ (2016) і ІІІ (2011) ступенів , Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України (2000), Подякою Президента України (2001), Почесною відзнакою "Петро Могила" (2005), "Знаком Пошани" Голови Київської міської державної адміністрації (2006), Почесною відзнакою "За творчі здобутки" І ступеня Української академії наук (2006), Грамотою Президії Верховної Ради України (2007), Срібною медаллю АМУ (2010).

Посада: віце-президент Національної академії мистецтв України