Національна академія мистецтв України

БІЛИК МИКОЛА ІЛЛІЧ - скульптор, автор багатьох станкових, монументальних та ландшафтних скульптур.

ENG    

                 www.academia.gov.uaБІЛИК МИКОЛА ІЛЛІЧ - скульптор, автор багатьох станкових, монументальних та ландшафтних скульптур.Білик Микола Ілліч є автором багатьох станкових, монументальних та ландшафтних скульптур. Для творчості Білика М.І. головними напрямами натхнення є історія України, образ жінки та екологічні проблеми людства. Його значний творчий доробок налічує понад 500 художніх творів (скульптура, графіка).

Протягом 1983–2016 рр. Микола Ілліч Білик брав участь у близько 150 персональних, групових, Всеукраїнських, Міжнародних та зарубіжних виставках.

Знаковими були такі персональні виставки: 2011 – «Обійми» (Музей сучасного мистецтва, Київ); 2014 – «Любов земна» ( Музей «Духовні скарби України»); 2014 – Галерея «Триптих» (Київ).

Із монументальних творів автора слід назвати пам'ятники Тарасові Шевченку, встановлені на Івано-Франківщині та на Кубі, Ярославу Мудрому; пам'ятник Святому рівноапостольному великому князю Київському Володимиру (за його створення нагороджений орденом Нестора Літописця); меморіальні дошки П. Могилі – митрополиту Київському і всієї Руси, С.Федорову, О.Олесю, Б.Грінченку, П.Майбороді, В.Симиренку, Любові Забашті, О.Таранцю, О.Топачевському, О.Мішакову; пам'ятник незабутньому українському митцеві М.Бойчуку. Микола Білик є автором нового герба міста Києва (у співавторстві з В. Сівком), одним із групи скульпторів, які відновили у Києві відомий пам'ятник княгині Ользі, Андрію Первозванному, Кирилу та Мефодію.

Його твори представлені в колекціях Міністерства культури і мистецтв України, у музеях Чернівців, Львова, Чернігова, Черкас, Переяслава-Хмельницького, а також у Німеччині, Канаді, США, Бельгії, Голландії, Франції.

 

Член-кореспондент Національної академії мистецтв України (2017)

народний художник України (2017)

доцент (2014)

 

 1953 – народився 20 травня в с. Топорівці Новоселицького р-ну Чернівецької обл.

1980 – закінчив Львівський інститут декоративного та прикладного мистецтва за спеціальністю «Інтер'єр та обладнання».

1980 – 1988 – художник цеху монументально-декоративного мистецтва.

1995 – викладач Київського художньо-промислового технікуму.

2014 – доцент кафедри художніх виробів з кераміки та скульптури Київського державного інституту декоративно-прикладного-мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.

Член Національної спілки художників України (1983).

Нагороджений: лауреат Міжнародного бієнале «Львів-91» (1991) (Перша премія в галузі скульптури), Срібною медаллю АМУ (2013) та іншими нагородами.

Посада: доцент кафедри художніх виробів з кераміки та скульптури Київського державного інституту декоративно-прикладного-мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука.