Національна академія мистецтв України

БАЛДІС МИРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ  - відомий в Україні і поза її межами меценат, благодійник і поціновувач українського мистецтва, громадський діяч

ENG    

                 www.academia.gov.uaБАЛДІС МИРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ  - відомий в Україні і поза її межами меценат, благодійник і поціновувач українського мистецтва, громадський діячБАЛДІС МИРОСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ - відомий в Україні і поза її межами меценат, благодійник і поціновувач українського мистецтва, громадський діяч, який зробив вагомий внесок у збереження, популяризацію та підтримку національної культурно-мистецької спадщини, провадив багаторічну плідну громадську діяльність.

Балдіс Мирослав Миколайович доклав багато зусиль щодо створення Музею сучасного закарпатського мистецтва, підтримки митців закарпатської школи живопису; він неодноразово здійснював фінансування журналу «Образотворче мистецтво» НСХУ. За його ініціативи та безпосередньої участі було випущено у світ немало книг, зокрема, серії альбомів-каталогів. Вагомим внеском Балдіса Мирослава Миколайовича у скарбницю образотворчого мистецтва є видане у 2015 році фундаментальне видання «Мій Шевченко: ессе, мистецькі твори Миколи Стороженка».

Балдіс М.М. постійно провадить роботу з метою популяризації творчості видатних митців України у всьому світі, за його участі проводяться виставки українських художників. Завдяки підтримці М.Балдіса митці України мають постійну підтримку у вирішенні багатьох питань культурно-мистецького життя. Його роль, як благодійника – значуща, він допомагає воїнам АТО, літнім творчим особистостям.

 

Почесний академік Національної академії мистецтв України (2017)